W piątek w Naszej Szkole świętowaliśmy Dzień Niepodległości. Na uroczystym apelu przygotowanym przez uczniów klas ósmych i siódmych przybliżyliśmy społeczności szkoły walkę Polaków o wolność od końca XVIII wieku do pamiętnego 1918 roku. Sto pierwsza rocznica odzyskania niepodległości była pretekstem do swoistej powtórki z historii. Uczniowie wspominali najważniejsze wydarzenia oraz kluczowe postaci zasłużone w walce o wolność. Tworząc gazetkę stanowiącą scenografię, wspominali bohaterów i kluczowe wydarzenia na drodze do niepodległości.
Uczniowie klas młodszych odśpiewali, przygotowane specjalnie na uroczystość, pieśni patriotyczne. Tradycyjnie wszyscy chętni przybyli w tym dniu w strojach historycznych, by w ten sposób choć na chwilę przenieść się w dawne czasy. Ponadto każdy mógł wystartować w konkursie plastycznym ” Moja Niepodległa”.

Dziękujemy wszystkim za udział w tym wyjątkowy wydarzeniu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia w galerii Google Drive