Ten TydzieńTen Tydzień2064

Podróż do Chin

Wycieczka do chin!

Uczniowie klasy 1b mieli przyjemność gościć studentów Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej UJ. A to dzięki Mamie naszego kolegi Antka- Pani Monice Golonce- Czajkowskiej, która jest wykładowcą i pracownikiem naukowym wyżej wymienionego Instytutu. Studenci-pasjonaci kultury azjatyckiej, przygotowanymi zajęciami przekazali nam wiele ciekawostek i cennych informacji o Chinach. Między innymi oglądaliśmy jedwabne kimona, próbowaliśmy pisać pędzelkiem, usłyszeliśmy o obchodzonych świętach i o symbolice smoka w kulturze chińskiej, poznaliśmy znaki chińskie i ich znaczenie. Do myślenia dał nam morał opowiedzianej bajki chińskiej „O żurawiu bez głowy”. Poćwiczyliśmy też sprawność manualną składając żurawia techniką origami.
Bardzo dziękujemy Pani Monice i Jej Studentom za to pouczające spotkanie.