test

Kliknij tutajżeby zobaczyć

test

Kliknij tutajżeby zobaczyć

co slychac

Statystyka odwiedzin

706704
DzisiajDzisiaj269
WczorajWczoraj406
Ten TydzieńTen Tydzień2038
Ten miesiącTen miesiąc6864
WszystkieWszystkie706704

Współpracujemy

Swim Test Kordian Lach :: Nauka Pływania Kraków

 

 


 

 

SLERS

 

 


 

Klub Szkół UNICEF

Podróż do Chin

Wycieczka do chin!

Uczniowie klasy 1b mieli przyjemność gościć studentów Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej UJ. A to dzięki Mamie naszego kolegi Antka- Pani Monice Golonce- Czajkowskiej, która jest wykładowcą i pracownikiem naukowym wyżej wymienionego Instytutu. Studenci-pasjonaci kultury azjatyckiej, przygotowanymi zajęciami przekazali nam wiele ciekawostek i cennych informacji o Chinach. Między innymi oglądaliśmy jedwabne kimona, próbowaliśmy pisać pędzelkiem, usłyszeliśmy o obchodzonych świętach i o symbolice smoka w kulturze chińskiej, poznaliśmy znaki chińskie i ich znaczenie. Do myślenia dał nam morał opowiedzianej bajki chińskiej „O żurawiu bez głowy”. Poćwiczyliśmy też sprawność manualną składając żurawia techniką origami.
Bardzo dziękujemy Pani Monice i Jej Studentom za to pouczające spotkanie.

Podróż do ChinPodróż do ChinPodróż do ChinPodróż do ChinPodróż do ChinPodróż do ChinPodróż do ChinPodróż do ChinPodróż do ChinPodróż do ChinPodróż do ChinPodróż do ChinPodróż do ChinPodróż do ChinPodróż do ChinPodróż do ChinPodróż do Chin

Zespół Szkół Społecznych NR 7 STO