Dzień Patrona Szkoły

Dzień Patrona SzkołyDnia 21 marca przeżywaliśmy święto Patrona Szkoły. Z tej okazji odbyły się 2 uroczystości dostosowane do 2 grup wiekowych. Uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej oraz uczniowie gimnazjum spotkali się na uroczystej akademii poświęconej życiu i pracy ks. prof. Józefa Tischnera. Uczniowie klasy II gimnazjum przygotowali gawędę literacką, w której zaprezentowali wiele mądrych myśli z filozofii ks. prof. Józefa Tischnera.

Ukazali Patrona Naszej Szkoły jako człowieka, filozofa i księdza. Natomiast uczniowie klas IV-VI popisali się znajomością gwary góralskiej recytując wiersze.

Uczniowie klas młodszych wiedzą jeszcze niewiele o życiu i pracy ks. prof. Józefa Tischnera, ale również oni uczcili Dzień Naszego Patrona. Podczas krótkiej akademii obejrzeli prezentację poświęconą osobie księdza profesora, dumnie odśpiewali hymn naszej szkoły i hymn Rodziny Szkół Tischnerowskich, obejrzeli z bliska sztandar szkoły i poznali jego symbolikę. Uczniowie klasy 2b przygotowali i przedstawili kilka myśli księdza profesora w niełatwej gwarze góralskiej - wszak ksiądz profesor kochał góry, a gwarą potrafił mówić nawet o filozofii. Na zakończenie poznaliśmy wyniki konkursu plastycznego, a pani Agnieszka Lubecka wręczyła zwycięzcom nagrody. Wszystkiemu przyglądał się z portretu uśmiechnięty, jak zawsze ks. prof. Józef Tischner...

Dzień Patrona SzkołyDzień Patrona SzkołyDzień Patrona SzkołyDzień Patrona SzkołyDzień Patrona SzkołyDzień Patrona SzkołyDzień Patrona SzkołyDzień Patrona SzkołyDzień Patrona Szkoły