Matematyczna STOnoga kontra uczniowie

Konkurs matematycznyChcąc rozwijać zainteresowania matematyczne wśród uczniów kl.1-3 zorganizowaliśmy I Konkurs Matematyczny STONOGA. W konkursie brały udział zespoły dzieci, które wspólnie i indywidualnie rozwiązywały zadania prezentowane przez prowadzących. Zadania przygotowane były w formie konkurencji dla poszczególnych klas. Dzieci gromadziły punkty w formie cukierków.

Chętnych do zmagań matematycznych nie brakowało. Uczniowie wykazali się ogromną wiedzą i potrafili w krótkim czasie rozwiązać trudne zadania. Wszystkie drużyny biorące udział w konkursie otrzymały dyplomy. Zaangażowanie i uśmiechy na twarzach uczestników były potwierdzeniem, że organizacja takich konkursów jest bardzo dobrym pomysłem na integrację uczniów oraz spędzanie czasu z jednoczesną gimnastyką dla rozleniwionych w dobie komputerów mózgów.