XIII OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIOTEK

Zespół Szkół Społecznych nr 7 STO w Krakowie

W dniach 8-15 maja 2016 r. odbędzie się XIII edycja programu Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Jego głównym celem jest podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

Hasło Tygodnia Bibliotek 2016 :

Biblioteka inspiruje”.

Zajęcia dla dzieci w naszej szkole w ramach Tygodnia Bibliotek będą odbywać się w maju.

Szczególnie zachęcamy do wzięcia udział w konkursie przygotowanym specjalnie dla całych rodzin uczniów naszej szkoły.

kl. 1a, 2a, 2b, 3a, 3b

Jestem małpą, która nauczyła się czytać” czyli fenomenalna „Książka bez obrazków”. Zabawa aktorska ewokowana tekstem literackim.

kl. 1b

„„Moja głowa to kotlet z cukrem pudrem” – występ klasy 4b dla 1b.

Maziaje i ciaprajstwa 1b na kanwie „Książki bez obrazków”.

kl. 2a

Kłótnie przyczyną niemiłej atmosfery - bajka rymowana Agnieszki Łaba pt. "Kredki". Pomieszane z poplątanym czyli "każda praca się opłaca, gdy panuje harmonia i dobra współpraca".

kl. 4a

Dostrzegać oczami – dobro najwyższe : próba odkrycia zmysłów niewidomego Tomka. Czarna książka kolorów”.

kl. 4b

BIBLIOTECZNE BIURO DETEKTYWISTYCZNE III EDYCJA

Noc w Śródmiejskiej Bibliotece Publicznej.

kl. 4b

Moja głowa to kotlet z cukrem pudrem” – teatralne zabawy ewokowane książką i muzyką (przedstawienie dla 1b).

kl. 5a, 5b

BAŚNIOWY ŚWIAT KAMISHIBAI W SKRZYNCE BUTAI

Słowa leczą, słowa kaleczą”- jak powstaje plotka czyli „Jabłka Pana Peabody’ego” : warsztaty japońskiej sztuki snucia opowieści oraz głośne czytanie.

Gość specjalny spotkania: Pani Jadwiga Obakiewicz-Kała.

kl. 6a

Książka – instrukcja do działań artystycznych. Klasa szósta wkręcona w balony.

Twistowanie modelin włoskich w oparciu o książkę „Palloncini Nuove Sculture”.

Zajęcia dodatkowe (w godzinach świetlicowych):

kl. 4-6

AKTYW BIBLIOTECZNY MOLE KREJZOLE – cykliczne spotkanie uczniów zakładających bibliotekę szkolną

kl. IIIg

Dzieje Krakowa w okresie Wielkiej Wojny” - zajęcia historyczne przygotowujące uczniów do gry miejskiej po Krakowie – prowadzenie mgr Piotr Rogoziński

kl. 6a, I, II i IIIg (dla chętnych)

Patrz na świat, jakbyś go widział po raz pierwszy…” – magia książki i filmu

Oskar i Pani Róża”.

Czwartek 12 maja godz. 15.30

Zapisy gimnazjalistów prowadzone będą w bibliotece.

OGRÓD POKRĘCONYCH BALONÓW

Książka jako instrukcja działań artystycznych. Twistowanie modelin włoskich.

KONKURS DLA RODZIN NASZEJ SZKOŁY

ZDROWO ZACZYTANA RODZINKA – konkurs fotograficzny dla rodzin uczniów naszej szkoły. Przedmiotem konkursu jest zdjęcie promujące czytającą rodzinę (całą rodzinę, bądź czytającą matkę z synem, wnuczkę z dziadkiem, kuzynów itp. – wszelkie rodzinne zdjęcia możliwe). Zdjęcie ma promować zamiłowanie do książki.

Regulamin do pobrania w kopercie na parawanie promującym Tydzień Bibliotek.

ZBIÓRKA KSIĄŻEK DLA BIBLIOTEKI

Biblioteka chętnie przygarnie samotne, porzucone książki. Czekamy na lektury, literaturę piękną, komiksy, literaturę naukową i wszelakie książki, które w szkole pomogą naszym uczniom. Książki będzie można zostawiać w pudełku przygotowanym przez SZKOLNE MOLE KREJZOLE.

XIII OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIOTEK