test

Kliknij tutajżeby zobaczyć

test

Kliknij tutajżeby zobaczyć

co slychac

Statystyka odwiedzin

740187
DzisiajDzisiaj38
WczorajWczoraj404
Ten TydzieńTen Tydzień38
Ten miesiącTen miesiąc11303
WszystkieWszystkie740187

Współpracujemy

Swim Test Kordian Lach :: Nauka Pływania Kraków

 

 


 

 

SLERS

 

 


 

Klub Szkół UNICEF

Quo Vadis? – do Biblioteki.

NARODOWE CZYTANIE

POKAZ MODY

KONKURS


Narodowe Czytanie to ogólnopolska akcja społeczna propagująca znajomość literatury narodowej, zapoczątkowana w 2012 roku. W tym roku w drodze głosowania internetowego do odczytania wybrano Sienkiewiczowskie Quo Vadis. Warto również nadmienić, iż Senat przyjął uchwałę ustanawiającą rok 2016 Rokiem Henryka Sienkiewicza.

 

W naszej szkole czytanie powieści Sienkiewicza odbędzie się 29 listopada na sali gimnastycznej w oprawie i scenerii rzymskiej. W akcję włączyli się nauczyciele, uczniowie a przede wszystkim Samorząd Szkolny gimnazjum.

W ramach szkolnego czytania oraz Roku Henryka Sienkiewicza zachęcamy naszych uczniów do udziału w konkursach:

 

MIĘDZYKLASOWA BITWA NA STROJE – POKAZ MODY

KONKURS DLA GIMNAZJUM


Przedmiotem konkursu jest strój stylizowany na epokę bohaterów powieści Quo Vadis.

Do konkursu zgłaszają się całe klasy lub reprezentanci klas, którzy będą walczyć o zwycięstwo dla całej grupy. Stroje należy zaprezentować na wybiegu podczas pokazu mody, który będzie towarzyszyć Narodowemu Czytaniu powieści. Chętni modele oraz modelki reprezentujący klasę proszeni są o zapisy w Samorządzie Szkolnym do 24 listopada br. Konkurs wygrywa jedna z najlepiej ubranych klas w stroje epokowe.

 

STRÓJ RZYMSKI – KONKURS DLA KLAS 4-6 SP

 

Zadaniem uczestników jest zaprojektowanie najbardziej oryginalnego i ciekawego stroju inspirowanego ubiorem starożytnych Rzymian.

Szczególnie oceniane będą:

- oryginalne pomysły

- zastosowanie elementów mody starożytnej

- dobór techniki

- estetyka i staranność

 

Format projektu powinien być nie mniejszy niż A4 (technika dowolna).

Termin składania prac mija 24 listopada (uczniowie oddają podpisane prace do biblioteki).

Życzymy udanej twórczej zabawy !!!

 

Nagrodzone prace plastyczne zostaną wystawione podczas Narodowego Czytania.

 

W dniu 29 listopada (wtorek) uczniów obowiązuje strój galowy.

 

Zespół Szkół Społecznych NR 7 STO