test

Kliknij tutajżeby zobaczyć

test

Kliknij tutajżeby zobaczyć

co slychac

Statystyka odwiedzin

740185
DzisiajDzisiaj36
WczorajWczoraj404
Ten TydzieńTen Tydzień36
Ten miesiącTen miesiąc11301
WszystkieWszystkie740185

Współpracujemy

Swim Test Kordian Lach :: Nauka Pływania Kraków

 

 


 

 

SLERS

 

 


 

Klub Szkół UNICEF

QUO VADIS? – DO BIBLIOTEKI. Narodowe Czytanie.

Narodowe CzytanieNarodowe Czytanie to ogólnopolska akcja społeczna propagująca znajomość literatury narodowej, zapoczątkowana 4 lata temu. W tym roku w drodze głosowania internetowego do odczytania wybrano Sienkiewiczowskie „Quo Vadis?”.

 

 

29 listopada zaczytaliśmy się w „Quo Vadis?”. W pięknej, rzymskiej scenerii przeżyliśmy w naszej szkole Narodowe Czytanie powieści Henryka Sienkiewicza. Warto nadmienić, iż Senat w ubiegłym roku przyjął uchwałę ustanawiającą rok 2016 Rokiem Henryka Sienkiewicza.

 

Nasza społeczność szkolna włączyła się do tej akcji propagującej czytelnictwo i patriotyzm. Fragmenty książki czytali Wicedyrektor Małgorzata Manado, nauczyciele: Marta Jezierska, Renata Łaczek, Daniel Korczykowski oraz gimnazjaliści: Laura Jamróz (1A GIM), Ignacy Paluchowski (2A GIM), Andrzej Jaszczyński (2A GIM) i Szymon Mleczko (3A GIM). Czytanie ewokowane było muzyką kompozytora Jana A.P. Kaczmarka oraz urozmaicone krótkimi seansami filmowymi o Henryku Sienkiewiczu i jego powieści historycznej. W trakcie uroczystości Hania Malinowska z klasy 6b zaśpiewała utwór Piotra Rubika „Quo Vadis Domine?”. Gratulujemy wielkiego talentu muzycznego.

 

W drugiej części uroczystości szkolnej odbył się pokaz mody BITWA NA STROJE. Gimnazjaliści na wybiegu prezentowali stroje stylizowane na epokę bohaterów powieści „Quo Vadis?”.

 

Jury w składzie: Dyrektor Rafał Kokot, Ewelina Zabrzeńska, Joanna Suchan i Katarzyna Olesiak przyznało wszystkim klasom, biorącym udział w pokazie mody nagrody. Poniżej prezentujemy wyniki BITWY NA STROJE:

 

I miejsce: klasa 3A GIM i wychowawca Izabela Stępień

II miejsce: klasa 2B GIM

III miejsce: klasa 1A GIM

 

Podczas Narodowego Czytania został rozstrzygnięty również konkurs na projekt stroju rzymskiego dla klas 4-6. Oto wyniki:

 

I miejsce: Borys Ludwin (4a)

II miejsce: Małgorzata Ukowska (5a)

III miejsce: Natalia Kawalec (4b)

 

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy!

 

Serdeczne podziękowania dla Samorządu Szkolnego Gimnazjum, Uczniów klas 4-6, Gimnazjalistów oraz Nauczycieli, którzy aktywnie włączyli się w przedsięwzięcie biblioteki szkolnej, jakim było Narodowe Czytanie "Quo Vadis?" w naszej szkole.

 

Podziękowania także dla naszego szkolnego kamerzysty Wojciecha Matuszyńskiego z klasy 1A GIM.

 

Zapraszamy do fotorelacji oraz zachęcamy do oglądania filmu z Narodowego Czytania w naszej szkole.

Link do filmu.

QUO VADIS? – DO BIBLIOTEKI. Narodowe Czytanie.QUO VADIS? – DO BIBLIOTEKI. Narodowe Czytanie.QUO VADIS? – DO BIBLIOTEKI. Narodowe Czytanie.QUO VADIS? – DO BIBLIOTEKI. Narodowe Czytanie.QUO VADIS? – DO BIBLIOTEKI. Narodowe Czytanie.QUO VADIS? – DO BIBLIOTEKI. Narodowe Czytanie.QUO VADIS? – DO BIBLIOTEKI. Narodowe Czytanie.QUO VADIS? – DO BIBLIOTEKI. Narodowe Czytanie.QUO VADIS? – DO BIBLIOTEKI. Narodowe Czytanie.QUO VADIS? – DO BIBLIOTEKI. Narodowe Czytanie.QUO VADIS? – DO BIBLIOTEKI. Narodowe Czytanie.QUO VADIS? – DO BIBLIOTEKI. Narodowe Czytanie.QUO VADIS? – DO BIBLIOTEKI. Narodowe Czytanie.QUO VADIS? – DO BIBLIOTEKI. Narodowe Czytanie.QUO VADIS? – DO BIBLIOTEKI. Narodowe Czytanie.QUO VADIS? – DO BIBLIOTEKI. Narodowe Czytanie.QUO VADIS? – DO BIBLIOTEKI. Narodowe Czytanie.

Zespół Szkół Społecznych NR 7 STO