KSIĄŻKI NA CHOINKĘ – RECYKLING W BIBLIOTECE

KSIĄŻKI NA CHOINKĘ – RECYKLING W BIBLIOTECEW ostatnim czasie uczniowie klasy 5b wpadli na pomysł zorganizowania w bibliotece warsztatów plastycznych z książką w tle. Zbliża się okres świąteczny i rodzice 5b przywieźli do czytelni piękne drzewko choinkowe. Uczniowie postanowili ozdobić je książkami. W bibliotece powstał zatem pomysł na recykling książki. Dzięki temu stare, zniszczone, przerwane, niekompletne księgi, których nie wolno wyrzucać mogły zaistnieć ponownie, otrzymały bowiem nowe życie, nowe artystyczne życie.

Uczniowie z resztek książek, kawałków kartek wykonali bombki książkowe, łańcuch na choinkę oraz inne ozdoby świąteczne. Liczne metamorfozy zniszczonych woluminów zdobią teraz świerk w bibliotece szkolnej. Ponadto książki bombki otrzymały nowe tytuły, m.in. „Czytanie jest ok!”, „Czytanie to wiedzy wchłanianie”, „Czytaj i żyj”, „Czytam, więc jestem”, „Nie jojcz, tylko czytaj” i inne motywacyjne nazwy, zachęcające do czytania literatury.

Kreatywność uczniów klasy 5b prezentujemy poniżej w fotogalerii.