test

Kliknij tutajżeby zobaczyć

test

Kliknij tutajżeby zobaczyć

co slychac

Statystyka odwiedzin

740184
DzisiajDzisiaj35
WczorajWczoraj404
Ten TydzieńTen Tydzień35
Ten miesiącTen miesiąc11300
WszystkieWszystkie740184

Współpracujemy

Swim Test Kordian Lach :: Nauka Pływania Kraków

 

 


 

 

SLERS

 

 


 

Klub Szkół UNICEF

AKCJA CENTYMETRY DLA KRZYŚKA „5a i 5b”

AKCJA CENTYMETRY DLA KRZYŚKA '5a i 5b'

„Czasami czuję, jak pięknie pachną kwiaty

Pragę, by zawsze dobry był świat

Próbuję myśleć tylko o miłości (…)

Zostań ze mną, chcę po prostu z Tobą być

Jestem zagubiony trochę tak jak Ty

Zostań ze mną, chcę po prostu z Tobą być

Kochaj mnie, bo jutro, kochaj mnie, bo jutro (...)”.

                                                                                                Jakub Płucisz

 

Krzysiek Duda urodził się dotknięty wadą genetyczną ACHONDROPLAZJĄ. Charakteryzuje się ona skróceniem kości długich przedramion i ud. Osoba z achondroplazją jest KARŁEM i boryka się z wieloma przeciwnościami.

 

Krzysiek podjął wyzwanie i poddał się operacji w Szpitalu Klinicznym im. Wiktora Degi w Poznaniu. Czekał na nią 7 lat! 1 września 2015 roku założono mu na obie nogi aparaty Ilizarowa, dzięki którym Krzyśkowi urosną nogi, a wzrastają milimetr dziennie. Jest to jeden wielki ból. Ten młody człowiek mimo to każdego ranka wstaje z łóżka i wygrywa nieustanną bitwę z cierpieniem. Z uśmiechem na twarzy walczy i wygrywa, cierpi i rośnie… Milimetr dziennie. W bólu, jakiego twardziele od podnoszenia ciężarówek pewnie by nie wytrzymali. Tymczasem Krzysiek codziennie chodzi do Gimnazjum nr 123 w Warszawie, a ponieważ jego pasją jest muzyka, dodatkowo uczy się w Państwowej Szkole Muzycznej nr 2 w Warszawie w klasie trąbki.

 

Krzysiek to chłopak pełen empatii. Wielokrotnie pomagał w koncertach charytatywnych, nie tylko śpiewając na scenie. Wspierał też inne akcje charytatywne dla dzieci potrzebujących pomocy. Dziś on sam pomocy potrzebuje. W czerwcu po 10 miesiącach cierpienia, sześciu operacjach zakończony został pierwszy etap. Obecnie jest w trakcje rehabilitacji po osiągnięciu dodatkowych 6 cm wzrostu. Uczy się chodzić, biegać, funkcjonować, jak przeciętny nastolatek. Jednak to nie jest koniec jego walki. W marcu 2017 r. planowany jest kolejny etap leczenia. Już teraz trzeba zadbać o środki na ten proces. Koszty leczenia po operacji są niestety drogie.

 

Klasy piąte postanowiły wesprzeć Krzyśka i obdarować go prezentami na Święta Bożego Narodzenia. W akcję włączyły się całe rodziny uczniów klas piątych. Piątoklasiści sami zapakowali upominki w bibliotece szkolnej i dzięki temu paczki ruszyły w stronę Legionowa, gdzie Krzysiek mieszka ze swoją rodziną: mamą Ewą oraz dwoma braćmi: Staszkiem i Radkiem, dla których w pakunkach również znalazły się podarunki.

 

Dziękujemy Rodzicom oraz Uczniom klas piątych za Dar Serca, za pomoc w całej Akcji dla młodego, wspaniałego człowieka, który pragnie rozwijać swoje marzenia!!!

 

Wychowawcy klas piątych!

AKCJA CENTYMETRY DLA KRZYŚKA „5a i 5b”AKCJA CENTYMETRY DLA KRZYŚKA „5a i 5b”AKCJA CENTYMETRY DLA KRZYŚKA „5a i 5b”AKCJA CENTYMETRY DLA KRZYŚKA „5a i 5b”AKCJA CENTYMETRY DLA KRZYŚKA „5a i 5b”AKCJA CENTYMETRY DLA KRZYŚKA „5a i 5b”AKCJA CENTYMETRY DLA KRZYŚKA „5a i 5b”AKCJA CENTYMETRY DLA KRZYŚKA „5a i 5b”AKCJA CENTYMETRY DLA KRZYŚKA „5a i 5b”AKCJA CENTYMETRY DLA KRZYŚKA „5a i 5b”AKCJA CENTYMETRY DLA KRZYŚKA „5a i 5b”AKCJA CENTYMETRY DLA KRZYŚKA „5a i 5b”
Zespół Szkół Społecznych NR 7 STO