test

Kliknij tutajżeby zobaczyć

test

Kliknij tutajżeby zobaczyć

co slychac

Statystyka odwiedzin

740182
DzisiajDzisiaj33
WczorajWczoraj404
Ten TydzieńTen Tydzień33
Ten miesiącTen miesiąc11298
WszystkieWszystkie740182

Współpracujemy

Swim Test Kordian Lach :: Nauka Pływania Kraków

 

 


 

 

SLERS

 

 


 

Klub Szkół UNICEF

Lekcja o sercu

Lekcja o sercuW środę, 22 lutego 2017 roku, pan Mateusz Sidor - lekarz kardiolog i tata uczennicy naszego gimnazjum, Jadzi Sidor - przeprowadził w ramach rozszerzeń z biologii ciekawą lekcję o budowie i roli serca. Uczniowie mogli obejrzeć prawdziwe serce, wprawdzie nie człowieka, ale krowy oraz zapoznać się z jego budową wewnętrzną. Na lekcji omówione zostały choroby serca i sposoby ich leczenia. Gimnazjaliści dowiedzieli się m.in. w jaki sposób współczesna medycyna radzi sobie z zawałami mięśnia sercowego, arytmiami, uszkodzonymi zastawkami itp., jak serce jest odżywiane, w jaki sposób urządzenia są wprowadzane do serca, jak powinniśmy dbać o serce.

Był też czas na ćwiczenia praktyczne, które wzbudziła mnóstwo emocji wśród uczniów. Przyszli kardiochirurdzy mogli m.in. rozciąć serce wzdłuż i w poprzek, zobaczyć wnętrze przedsionków i komór, preparować największą tętnicę, odpowiedzialną za dotlenianie i odżywianie serca.

Dziękujemy panu Mateuszowi Sidorowi za wspaniałą lekcję, która na długo zostanie w pamięci uczniów.

Lekcja o sercuLekcja o sercuLekcja o sercuLekcja o sercuLekcja o sercuLekcja o sercuLekcja o sercuLekcja o sercuLekcja o sercu

Zespół Szkół Społecznych NR 7 STO