test

Kliknij tutajżeby zobaczyć

test

Kliknij tutajżeby zobaczyć

co slychac

Statystyka odwiedzin

740184
DzisiajDzisiaj35
WczorajWczoraj404
Ten TydzieńTen Tydzień35
Ten miesiącTen miesiąc11300
WszystkieWszystkie740184

Współpracujemy

Swim Test Kordian Lach :: Nauka Pływania Kraków

 

 


 

 

SLERS

 

 


 

Klub Szkół UNICEF

Odyseja Umysłu 2017! Nasi Odyseusze znowu w akcji! Jedziemy do Gdyni na ogólnopolski etap konkursu!

Odyseja umysłów 2017 Przypomnijmy krótko. Odyseja Umysłu, to przyjazny program edukacyjny w formie międzynarodowego konkursu, w którym udział biorą tysiące uczniów i studentów z całego świata. Uczestnicy programu rozwiązują złożone zadania konkursowe, działają w grupie osób o wspólnym celu ale różnych osobowościach, pracują bez podpowiedzi i pomocy osób dorosłych, szukają nowatorskich pomysłów i w końcu chcą jak najlepiej wypaść na konkursie.

Takie doświadczenie wiele ich uczy. Odyseusze rozwijają postawy i umiejętności, które mogą wykorzystać również w życiu dorosłym. Wszyscy stają się bardziej niezależni, przedsiębiorczy, otwarci i pewni siebie. Dlatego w Odysei Umysłu - bez względu na konkursowy wynik - każdy jest Zwycięzcą!

 

W ostatnią sobotę 25 lutego w Krakowie odbyły się regionalne eliminacje Odysei Umysłu 2017. W tym roku wzięły w nim udział dwie Drużyny z naszej Szkoły:

Drużyna prowadzona przez Agnieszkę Lubecką w składzie: Aleksandra Łagudza (6 b), Jakub Kobylarczyk (6 b), Michał Jasik kl. (6 b), Antoni Ochalik (6 b), Tomasz Słapiński (6 b), Daniel Wojtaszkiewicz (6 a) oraz Bartosz Wrzecionek (6 b)

 

oraz Drużyna prowadzona Beatę Ryżak (rodzic z 5b) w składzie: Zuzia Ryżak (5b), Wiktoria Wnuk (5b), Karolina Stec (5b), Marysia Guzikowska (5b), Elena Mazur (5b), Justyna Banachowicz (5a) oraz Agatka Ryżak (2b).

 

Drużyna p. Agnieszki pracowała na problemem „Od czasu do czasu Omer”. To problem humanistyczny, w którym Oduseusze przygotowali autorskie przedstawienie o tym, jak futurystyczni podróżnicy w czasie odbywają trzy wyprawy wstecz. Podczas dwóch wypraw podróżnicy ujrzeli historycznych mistrzów pracujących nad wiekopomnymi arcydziełami; w trakcie trzeciej zobaczyli oryginalnego artystę tworzącego jakiegoś rodzaju futurystyczną formę sztuki.

 

Drużyna p. Beaty pracowała na problemem teatralnym „Bohater bardzo super… cdn.” Wymyśliła i zagrała dowcipne przedstawienie o wymyślonym przez nich super-bohaterze, który w trzech różnych sytuacjach próbuje ocalić zagrożoną jakoś kreatywność. Zaskakującego herosa wspiera niezdarny pomocnik, a do konfrontacji z nim staje pewien mściwy przeciwnik.

 

Podczas konkursu Odyseusze zmierzyli się również z tzw. Problemami Spontanicznymi. Są one tajne do ostatniej chwili i wymagają myślenia na zawołanie. Zadania polegają na przygotowaniu niestandardowych wypowiedzi lub konstrukcji niecodziennych struktur czy urządzeń i trwają zaledwie kilka, kilkanaście minut.

 

Drużyna p. Beaty przeszła do kolejnego, ogólnopolskiego etapu konkursu i na początku kwietnia tego roku pojedzie reprezentować nas w Gdyni.

 

Ale niezależnie od wyników: myślimy, marzymy i tworzymy nieustannie – bo tego właśnie uczy Odyseja Umysłu :)

 

Trzymajcie za nas kciuki!

 

Beata Ryżak

Odyseja Umysłu 2017! Nasi Odyseusze znowu w akcji! Jedziemy do Gdyni na ogólnopolski etap konkursu!Odyseja Umysłu 2017! Nasi Odyseusze znowu w akcji! Jedziemy do Gdyni na ogólnopolski etap konkursu!Odyseja Umysłu 2017! Nasi Odyseusze znowu w akcji! Jedziemy do Gdyni na ogólnopolski etap konkursu!Odyseja Umysłu 2017! Nasi Odyseusze znowu w akcji! Jedziemy do Gdyni na ogólnopolski etap konkursu!Odyseja Umysłu 2017! Nasi Odyseusze znowu w akcji! Jedziemy do Gdyni na ogólnopolski etap konkursu!Odyseja Umysłu 2017! Nasi Odyseusze znowu w akcji! Jedziemy do Gdyni na ogólnopolski etap konkursu!Odyseja Umysłu 2017! Nasi Odyseusze znowu w akcji! Jedziemy do Gdyni na ogólnopolski etap konkursu!Odyseja Umysłu 2017! Nasi Odyseusze znowu w akcji! Jedziemy do Gdyni na ogólnopolski etap konkursu!Odyseja Umysłu 2017! Nasi Odyseusze znowu w akcji! Jedziemy do Gdyni na ogólnopolski etap konkursu!Odyseja Umysłu 2017! Nasi Odyseusze znowu w akcji! Jedziemy do Gdyni na ogólnopolski etap konkursu!Odyseja Umysłu 2017! Nasi Odyseusze znowu w akcji! Jedziemy do Gdyni na ogólnopolski etap konkursu!Odyseja Umysłu 2017! Nasi Odyseusze znowu w akcji! Jedziemy do Gdyni na ogólnopolski etap konkursu!Odyseja Umysłu 2017! Nasi Odyseusze znowu w akcji! Jedziemy do Gdyni na ogólnopolski etap konkursu!Odyseja Umysłu 2017! Nasi Odyseusze znowu w akcji! Jedziemy do Gdyni na ogólnopolski etap konkursu!Odyseja Umysłu 2017! Nasi Odyseusze znowu w akcji! Jedziemy do Gdyni na ogólnopolski etap konkursu!Odyseja Umysłu 2017! Nasi Odyseusze znowu w akcji! Jedziemy do Gdyni na ogólnopolski etap konkursu!Odyseja Umysłu 2017! Nasi Odyseusze znowu w akcji! Jedziemy do Gdyni na ogólnopolski etap konkursu!Odyseja Umysłu 2017! Nasi Odyseusze znowu w akcji! Jedziemy do Gdyni na ogólnopolski etap konkursu!Odyseja Umysłu 2017! Nasi Odyseusze znowu w akcji! Jedziemy do Gdyni na ogólnopolski etap konkursu!

Zespół Szkół Społecznych NR 7 STO