test

Kliknij tutajżeby zobaczyć

test

Kliknij tutajżeby zobaczyć

co slychac

Statystyka odwiedzin

738532
DzisiajDzisiaj211
WczorajWczoraj645
Ten TydzieńTen Tydzień2060
Ten miesiącTen miesiąc9648
WszystkieWszystkie738532

Współpracujemy

Swim Test Kordian Lach :: Nauka Pływania Kraków

 

 


 

 

SLERS

 

 


 

Klub Szkół UNICEF

„Kosą i bagnetem. Polacy w walce o niepodległość pod wodzą Kościuszki i Piłsudskiego. Gra edukacyjna”. Wyniki etapu szkolnego

Kosą i bagnetem...

 

23 marca 2017 roku 13 gimnazjalistów z naszej szkoły wzięło udział w etapie szkolnym IV edycji konkursu patriotycznego dla uczniów gimnazjów „Kosą i bagnetem. Polacy w walce o niepodległość pod wodzą Kościuszki i Piłsudskiego. Gra edukacyjna”, który zorganizowała Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krakowie. Etap szkolny został przeprowadzony w bibliotece szkolnej w ramach współpracy z historykiem, p. Piotrem Rogozińskim. Dwóch uczniów wzięło udział w dogrywce, ze względu na tę samą ilość punktów uzyskanych przy pierwszym podejściu do etapu szkolnego. 

Partnerami przedsięwzięcia są Muzeum Narodowe w Krakowie oraz Muzeum Historyczne Miasta Krakowa. Głównymi celami konkursu są: kształtowanie patriotycznych postaw uczniów poprzez poznawanie dziedzictwa, kultury, historii swojego kraju oraz wzbogacenie wiedzy z zakresu historii walki o niepodległość i uświadomienie roli czynu zbrojnego Tadeusza Kościuszki i Józefa Piłsudskiego. Materiały edukacyjne dla gimnazjalistów dostępne są na platformie e-learningowej http://pbw.moodle.com.pl/.

W etapie szkolnym wyłoniliśmy 5 uczniów, którzy w maju będą reprezentować naszą szkołę w etapie wojewódzkim. Są to:

 

Ignacy Paluchowski, kl. II B z wynikiem 87%

Jakub Litewka , kl. III A z wynikiem 77%

Olga Ptak, kl. II A z wynikiem 77%

Katarzyna Grądalska, kl. III A z wynikiem 67%

Maria Wojtaniec, kl. II A z wynikiem 63% ( w dogrywce 80%)

 

Nasza reprezentatywna piątka weźmie udział w grze miejskiej, która odbędzie się na określonym terenie tj. al. 3 Maja, al. Marszałka F. Focha oraz Rynek Główny Krakowa. Trzymamy kciuki za rozgrywki majowe naszej grupy. Opiekunami przygotowującymi gimnazjalistów do tego przedsięwzięcia są p. Piotr Rogoziński oraz p. Daniel Korczykowski.

Zespół Szkół Społecznych NR 7 STO