„Kosą i bagnetem. Polacy w walce o niepodległość pod wodzą Kościuszki i Piłsudskiego. Gra edukacyjna”. Wyniki etapu szkolnego

Kosą i bagnetem...

23 marca 2017 roku 13 gimnazjalistów z naszej szkoły wzięło udział w etapie szkolnym IV edycji konkursu patriotycznego dla uczniów gimnazjów „Kosą i bagnetem. Polacy w walce o niepodległość pod wodzą Kościuszki i Piłsudskiego. Gra edukacyjna”, który zorganizowała Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krakowie. Etap szkolny został przeprowadzony w bibliotece szkolnej w ramach współpracy z historykiem, p. Piotrem Rogozińskim. Dwóch uczniów wzięło udział w dogrywce, ze względu na tę samą ilość punktów uzyskanych przy pierwszym podejściu do etapu szkolnego.

Partnerami przedsięwzięcia są Muzeum Narodowe w Krakowie oraz Muzeum Historyczne Miasta Krakowa. Głównymi celami konkursu są: kształtowanie patriotycznych postaw uczniów poprzez poznawanie dziedzictwa, kultury, historii swojego kraju oraz wzbogacenie wiedzy z zakresu historii walki o niepodległość i uświadomienie roli czynu zbrojnego Tadeusza Kościuszki i Józefa Piłsudskiego. Materiały edukacyjne dla gimnazjalistów dostępne są na platformie e-learningowej http://pbw.moodle.com.pl/.

W etapie szkolnym wyłoniliśmy 5 uczniów, którzy w maju będą reprezentować naszą szkołę w etapie wojewódzkim. Są to:

Ignacy Paluchowski, kl. II B z wynikiem 87%

Jakub Litewka , kl. III A z wynikiem 77%

Olga Ptak, kl. II A z wynikiem 77%

Katarzyna Grądalska, kl. III A z wynikiem 67%

Maria Wojtaniec, kl. II A z wynikiem 63% ( w dogrywce 80%)

Nasza reprezentatywna piątka weźmie udział w grze miejskiej, która odbędzie się na określonym terenie tj. al. 3 Maja, al. Marszałka F. Focha oraz Rynek Główny Krakowa. Trzymamy kciuki za rozgrywki majowe naszej grupy. Opiekunami przygotowującymi gimnazjalistów do tego przedsięwzięcia są p. Piotr Rogoziński oraz p. Daniel Korczykowski.