test

Kliknij tutajżeby zobaczyć

test

Kliknij tutajżeby zobaczyć

co slychac

Statystyka odwiedzin

738532
DzisiajDzisiaj211
WczorajWczoraj645
Ten TydzieńTen Tydzień2060
Ten miesiącTen miesiąc9648
WszystkieWszystkie738532

Współpracujemy

Swim Test Kordian Lach :: Nauka Pływania Kraków

 

 


 

 

SLERS

 

 


 

Klub Szkół UNICEF

Dzień Patrona Szkoły (fotorelacja i film)

Dzień Patrona Szkoły

"Tak jak chodził Ksiądz Profesor

stromymi ścieżkami,

Tak idziemy i my dzisiaj,

bo jego śladami…"

 

10 marca 2017 roku w piątek obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły. Jest nim od ponad siedmiu lat ksiądz profesor Józef Tischner - kapłan, filozof, dumny góral. Z tej okazji uczniowie klas 1-3 oraz 4-6 i gimnazjum spotkali się na uroczystych akademiach.

Najmłodsi przedstawili scenki z życia księdza profesora, tańczyli i śpiewali w rytm piosenek góralskich oraz przygotowali krótki film "Jegomość ks. prof. Józef Tischner". Na uroczystość przybyli również specjalni goście – Kapela Góralska z Podhala.

 

Gimnazjaliści wzięli udział w panelu filozoficznym, który poprowadził nasz honorowy gość ks. dr Jan Gacek.

 

Po części filozoficznej na sali gimnastycznej odbyła się część artystyczna dla klas 4-6 oraz I-III gimnazjum. W części nacechowanej artyzmem uczniowie czytali fragmenty książki naszego patrona "Dziennik 1944-1949. Niewielkie pomieszanie klepek" i zaśpiewali piosenkę góralską "Na Rusinowej Polanie" zespołu Baśniowa Kapela (dzięki uprzejmości Adama Szafrańca). Ponadto młodzi adepci sztuki wystawili krótkie przedstawienie "Skoła Cyfrowacy na Wyźnym Zorębku". Była to adaptacja fragmentu książki „Historia filozofii po góralsku” ks. prof. Józefa Tischnera. Dodatkowo wyświetliliśmy film Aktywu Bibliotecznego Mole Krejzole pt. „Warto czytać Tischnera”.

 

Podczas uroczystości rozdaliśmy również nagrody w związku z konkursem „Tischnerka – zakładka do książki”. Oto nagrodzeni:

 

I miejsce Patryk Jędrusiak, kl. 2b

II miejsce Jakub Nowak, kl. 1a

III miejsce ex aequo Kamila Kobylarczyk, Małgorzata Godyń, kl. 3b

 

Wyróżnienia:

Marcin Chwastek, kl. 4b

Olga Mazurek, kl. 4b

Gabriel Zawałkiewicz, kl. 6b

Jadwiga Sidor, kl. I gim. A

Natalia Miedzińska, kl. II gim. A

 

Dziękujemy wszystkim nauczycielom i uczniom, którzy aktywnie włączyli się w to wspaniałe przedsięwzięcie.

Zapraszamy do fotorelacji oraz życzymy miłego odbioru filmu!

 

 

Dzień Patrona Szkoły (fotorelacja i film)Dzień Patrona Szkoły (fotorelacja i film)Dzień Patrona Szkoły (fotorelacja i film)Dzień Patrona Szkoły (fotorelacja i film)Dzień Patrona Szkoły (fotorelacja i film)Dzień Patrona Szkoły (fotorelacja i film)Dzień Patrona Szkoły (fotorelacja i film)Dzień Patrona Szkoły (fotorelacja i film)Dzień Patrona Szkoły (fotorelacja i film)Dzień Patrona Szkoły (fotorelacja i film)Dzień Patrona Szkoły (fotorelacja i film)Dzień Patrona Szkoły (fotorelacja i film)Dzień Patrona Szkoły (fotorelacja i film)Dzień Patrona Szkoły (fotorelacja i film)Dzień Patrona Szkoły (fotorelacja i film)Dzień Patrona Szkoły (fotorelacja i film)Dzień Patrona Szkoły (fotorelacja i film)Dzień Patrona Szkoły (fotorelacja i film)Dzień Patrona Szkoły (fotorelacja i film)Dzień Patrona Szkoły (fotorelacja i film)Dzień Patrona Szkoły (fotorelacja i film)Dzień Patrona Szkoły (fotorelacja i film)Dzień Patrona Szkoły (fotorelacja i film)Dzień Patrona Szkoły (fotorelacja i film)Dzień Patrona Szkoły (fotorelacja i film)Dzień Patrona Szkoły (fotorelacja i film)Dzień Patrona Szkoły (fotorelacja i film)Dzień Patrona Szkoły (fotorelacja i film)Dzień Patrona Szkoły (fotorelacja i film)Dzień Patrona Szkoły (fotorelacja i film)Dzień Patrona Szkoły (fotorelacja i film)Dzień Patrona Szkoły (fotorelacja i film)

Zespół Szkół Społecznych NR 7 STO