test

Kliknij tutajżeby zobaczyć

test

Kliknij tutajżeby zobaczyć

co slychac

Statystyka odwiedzin

738541
DzisiajDzisiaj220
WczorajWczoraj645
Ten TydzieńTen Tydzień2069
Ten miesiącTen miesiąc9657
WszystkieWszystkie738541

Współpracujemy

Swim Test Kordian Lach :: Nauka Pływania Kraków

 

 


 

 

SLERS

 

 


 

Klub Szkół UNICEF

„KOSĄ I BAGNETEM (…)” - GRA MIEJSKA – ETAP WOJEWÓDZKI

„KOSĄ I BAGNETEM (…)” - GRA MIEJSKA – ETAP WOJEWÓDZKI31 maja 2017 roku gimnazjaliści z naszej szkoły wzięli udział w grze miejskiej "Kosą i bagnetem. Polacy w walce o niepodległość pod wodzą Kościuszki i Piłsudskiego" (IV edycji konkursu patriotycznego dla uczniów gimnazjów), organizowanej przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Krakowie.

 

Partnerami przedsięwzięcia było Muzeum Narodowe w Krakowie oraz Muzeum Historyczne Miasta Krakowa.

Naszą szkołę w etapie wojewódzkim reprezentowali :

Ignacy Paluchowski, kl. II B

Maria Wojtaniec, kl. II A

Olga Ptak, kl. II A

Katarzyna Grądalska, kl. III A

Jakub Litewka , kl. III A

 

Nasza reprezentatywna piątka uczestniczyła w boju historycznym na określonym terenie tj. al. 3 Maja, al. Marszałka F. Focha oraz Rynek Główny Krakowa. Zadaniem uczniów było dotarcie, zgodnie ze wskazówkami mapy, do 7 punktów, gdzie odbywały się konkretne rozgrywki historyczne. Konkurencje odbywały się w następujących punktach:

Punkt zbiórki - Ratusz na Rynku Głównym.

1. „Towarzystwo Gimnastyczne Sokół”.

2. Muzeum Narodowe.

3. Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krakowie.

4. Punkt ul. Stolarska.

5. Sukiennice (Rynek Główny).

6. Pałac Krzysztofory - Muzeum Historyczne Miasta Krakowa.

7. Wieża Ratuszowa na Rynku Głównym.

 

Po przybyciu do poszczególnych baz uczniowie musieli wykazać się szczegółową wiedzą z zakresu historii walki o niepodległość, wiadomości na temat czynu zbrojnego Tadeusza Kościuszki i Józefa Piłsudskiego. Nasza grupa posiadała ogromną wiedzę historyczną, kreatywność i umiejętność współdziałania. Opiekunami przygotowującymi gimnazjalistów do tego przedsięwzięcia byli p. Piotr Rogoziński oraz p. Daniel Korczykowski.

 

Dziękujemy organizatorom za profesjonalnie przeprowadzoną grę miejską, wszystkie atrakcje i szczególną opiekę nad grupami zmagającymi się z tematem konkursu.

Już niebawem wyniki!

Zapraszamy do fotorelacji z gry miejskiej!

„KOSĄ I BAGNETEM (…)” - GRA MIEJSKA – ETAP WOJEWÓDZKI„KOSĄ I BAGNETEM (…)” - GRA MIEJSKA – ETAP WOJEWÓDZKI„KOSĄ I BAGNETEM (…)” - GRA MIEJSKA – ETAP WOJEWÓDZKI„KOSĄ I BAGNETEM (…)” - GRA MIEJSKA – ETAP WOJEWÓDZKI„KOSĄ I BAGNETEM (…)” - GRA MIEJSKA – ETAP WOJEWÓDZKI„KOSĄ I BAGNETEM (…)” - GRA MIEJSKA – ETAP WOJEWÓDZKI„KOSĄ I BAGNETEM (…)” - GRA MIEJSKA – ETAP WOJEWÓDZKI„KOSĄ I BAGNETEM (…)” - GRA MIEJSKA – ETAP WOJEWÓDZKI„KOSĄ I BAGNETEM (…)” - GRA MIEJSKA – ETAP WOJEWÓDZKI„KOSĄ I BAGNETEM (…)” - GRA MIEJSKA – ETAP WOJEWÓDZKI„KOSĄ I BAGNETEM (…)” - GRA MIEJSKA – ETAP WOJEWÓDZKI„KOSĄ I BAGNETEM (…)” - GRA MIEJSKA – ETAP WOJEWÓDZKI„KOSĄ I BAGNETEM (…)” - GRA MIEJSKA – ETAP WOJEWÓDZKI„KOSĄ I BAGNETEM (…)” - GRA MIEJSKA – ETAP WOJEWÓDZKI„KOSĄ I BAGNETEM (…)” - GRA MIEJSKA – ETAP WOJEWÓDZKI„KOSĄ I BAGNETEM (…)” - GRA MIEJSKA – ETAP WOJEWÓDZKI„KOSĄ I BAGNETEM (…)” - GRA MIEJSKA – ETAP WOJEWÓDZKI„KOSĄ I BAGNETEM (…)” - GRA MIEJSKA – ETAP WOJEWÓDZKI„KOSĄ I BAGNETEM (…)” - GRA MIEJSKA – ETAP WOJEWÓDZKI„KOSĄ I BAGNETEM (…)” - GRA MIEJSKA – ETAP WOJEWÓDZKI„KOSĄ I BAGNETEM (…)” - GRA MIEJSKA – ETAP WOJEWÓDZKI„KOSĄ I BAGNETEM (…)” - GRA MIEJSKA – ETAP WOJEWÓDZKI„KOSĄ I BAGNETEM (…)” - GRA MIEJSKA – ETAP WOJEWÓDZKI„KOSĄ I BAGNETEM (…)” - GRA MIEJSKA – ETAP WOJEWÓDZKI„KOSĄ I BAGNETEM (…)” - GRA MIEJSKA – ETAP WOJEWÓDZKI„KOSĄ I BAGNETEM (…)” - GRA MIEJSKA – ETAP WOJEWÓDZKI„KOSĄ I BAGNETEM (…)” - GRA MIEJSKA – ETAP WOJEWÓDZKI„KOSĄ I BAGNETEM (…)” - GRA MIEJSKA – ETAP WOJEWÓDZKI„KOSĄ I BAGNETEM (…)” - GRA MIEJSKA – ETAP WOJEWÓDZKI„KOSĄ I BAGNETEM (…)” - GRA MIEJSKA – ETAP WOJEWÓDZKI„KOSĄ I BAGNETEM (…)” - GRA MIEJSKA – ETAP WOJEWÓDZKI

Zespół Szkół Społecznych NR 7 STO