Festiwalu Nauki i Sztuki organizowany przez Instytut Ochrony Przyrody PAN w Krakowie

Festiwal Nauki i Sztuki24 maja 2017 roku uczniowie naszego gimnazjum w ramach rozszerzeń z biologii uczestniczyli w Festiwalu Nauki i Sztuki organizowanym przez Instytut Ochrony Przyrody PAN w Krakowie. Zajęcia odbyły się w Muzeum Przyrodniczym PAN na ul. Św. Sebastiana 9. Uczniowie zapoznali się z metodami liczenia osobników w populacji. Mogli zobaczyć, w jaki sposób obrączkuje się ptaki. Dużym zainteresowaniem cieszyły się nowoczesne przyrządy, służące do obserwowania ptaków z dużej odległości, jak i do nagrywania głosów ptaków. Serdecznie dziękujemy Rodzicom naszych uczniów: Panu Wojciechowi Solarzowi i Panu Pawłowi Adamskiemu – pracownikom Instytutu Ochrony Przyrody PAN: za przeprowadzenie bardzo interesujących zajęć.