Uczniowie naszego gimnazjum: Jadwiga Sidor i Maciej Gąsior z kl. IIG zdobyli I. miejsce w województwie małopolskim w konkursie „Scrabble” w języku niemieckim.

Konkurs odbył się 23.04.2108 w Zespole Szkół Chemicznych w Krakowie. Patronat nad konkursem objął Instytut Austriacki w Krakowie.

Jadzia i Maciek pokonali 9 drużyn z innych gimnazjów i uzyskali tytuł Mistrza
„Scrabbli po niemiecku”.

Nagrodą główną dla naszych uczniów jest bezpłatny semestralny kurs języka niemieckiego w Instytucie Austriackim w Krakowie. Nasi uczniowie otrzymali również ciekawe nagrody książkowe, słowniki, gry edukacyjne, upominki ufundowane przez sponsorów konkursu.

Partnerzy konkursu

Zespół Szkół Chemicznych im. Marii Skłodowskiej-Curie  w Krakowie – organizator konkursu
Instytut Austriacki w Krakowie – patron konkursu, fundator głównej nagrody
Konsulat Generalny RFN w Krakowie – partner konkursu, fundator nagród dla finalistów