14 czerwca nasza trójka z ogromnym wsparciem ze strony Dyrekcji zorganizowała Pierwszy Szkolny Turniej w Speedcubingu. Układanie kostek to nasza pasja a zainspirowały nas profesjonalne zawody. Uczestnicy startowali w czterech kategoriach, kostka: 3x3x3, 2x2x2, pyraminx i skewb. Liczyliśmy średnią z trzech ułożeń i najszybsze ułożenie.

W zawodach brało udział siedem osób:

• Jakub Sykulski kl. 6a
  • Marcin Chwastek kl. 6b
  • Jakub Żelazny kl. 6a
  • Franek Żywicki kl. 6b
  • Andrzej Sulecki kl. 6a
  • Piotr Niemiec kl. 4a
  • Olga Dobrzyńska kl. 4a

Naszymi sędziami byli:

Pani Iza Stępień
Pani Agata Kler
Tosia Dziadur kl. 6a
Ola Gurda kl. 6a
Jędrzej Ziębicki kl. 6a

Nagrody główne zdobyli:
1.W kategorii 3x3x3
Pierwsze miejsce: Marcin Chwastek, drugie: Jakub Sykulski, trzecie: Olga Dobrzyńska

2.W kategorii 2x2x2
Pierwsze miejsce: Jakub Sykulski, drugie: Marcin Chwastek, trzecie: Andrzej Sulecki

3.W kategorii pyraminx
Pierwsze miejsce: Jakub Sykulski, drugie: Marcin Chwastek, trzecie: Olga Dobrzyńska

4.W kategorii skewb
Pierwsze miejsce: Jakub Sykulski, drugie: Jakub Żelazny, trzecie: Marcin Chwastek
Najszybsze ułożenie Jakub Żelazny

Na koniec wszyscy uczestnicy dostali pamiątkowe dyplomy, które przygotował Kuba Żelazny, oraz nagrody ufundowane przez życzliwych sponsorów . Już planujemy kolejne zawody za rok. Mamy nadzieję, że przybędzie nowych uczestników! Być może nie tylko z naszej szkoły;)  Dziękujemy uczestnikom i wszystkim, którzy nas wsparli.

Marcin Chwastek 6a
Jakub Sykulski 6a