Najlepiej razem, najlepiej razem
cieszyć się książką, piosenką, obrazem
i z przyjacielem dzielić każdą swoją myśl
najlepiej razem, zawsze razem, tak jak dziś! (…)”.

Wanda Chotomska

6 czerwca uczniowie klasy 6b uczestniczyli w V Pikniku Integracyjnym „Razem Raźniej” organizowanym przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Dobrej. Impreza odbyła się w plenerze, na terenie Ośrodka. Poniżej 6b zrelacjonowała przebieg pikniku.

Podczas pikniku mieliśmy okazję zobaczyć inscenizację baśni „Jaś i Małgosia” przygotowaną przez uczniów Ośrodka. Ponadto podczas imprezy odbył się IV MiniFestiwal Aktywności Muzycznej Dzieci i Młodzieży. Z przyjemnością podziwialiśmy talenty muzyczne uczniów.

Zorganizowaliśmy dla czytelników biblioteki SOSW książki i wręczyliśmy je na scenie, na ręce Pani Dyrektor Ośrodka oraz Pani Bibliotekarki SOSW. Jesteśmy dumni, że mogliśmy przyczynić się do wzbogacenia księgozbioru Biblioteki Ośrodka. Dzięki nam uczniowie tej szkoły będą mogli przeczytać więcej książek. Chcieliśmy w ten sposób przyczynić się także do wzrostu czytelnictwa w Polsce, bo jak mawiała Wisława Szymborska: „Czytanie to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

Nasza klasa 6b przygotowała Twist Show. W roli głównej wystąpiła Julita Kowalik z Panem Danielem Korczykowskim. Przy skręcaniu modelin włoskich Julicie pomagały dziewczyny z klasy 6b.

Na zielonych skwerkach mogliśmy bawić się płynem i tworzyć „mega bańki mydlane”, modelować figurki z masy solnej, malować  ciasteczka oraz cieszyć się zabawami sportowymi. Zobaczyliśmy również piękną wystawę rękodzieła oraz kiermasz prac plastycznych. Kolejną atrakcją, jaka czekała na nas był Kącik Kosmetyczny. Wszyscy sprawdzali wozy strażackie i uczestniczyli w pokazie przygotowanym przez OSP z  Dobrej. Spotkanie ze strażą było niesamowitą przygodą , która „nie pozostawiła na nas suchej nitki”. Sami tego chcieliśmy! To niezwykłe „mokre” zdarzenie na zawsze pozostanie w naszej pamięci!

Grono pedagogiczne, pracownicy oraz rodzice z Ośrodka w Dobrej przygotowali stoiska ze słodkościami, owocami, napojami i sałatkami. Była również wymarzona wata cukrowa, popcorn, grill oraz lody.

Dziękujemy Dyrekcji, Nauczycielom, Pracownikom oraz naszym Kolegom ze Specjalnego Ośrodka Wychowawczego za wspaniałą imprezę międzyszkolną, za dobrą zabawę i wspólną integrację. Szczególne podziękowania kierujemy do nauczyciela Pani Anny Bubuli za troskę, okazaną klasie 6b oraz pieczę nad nami. Dzięki Pani Annie wróciliśmy pełni pogody ducha i zapału do działania.

Dziękujemy także Pani Agnieszce Lubeckiej za opiekę nad nami i cierpliwość do nas, podczas pikniku w Dobrej.

Poniżej zamieszczamy linki do portali, na których znalazły się nasze zdjęcia:

https://www.facebook.com/pg/Powiat-Limanowski-392078070807540/photos/?tab=album&album_id=2201110163237646

http://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2018/06/v-piknik-integracyjny-w-dobrej-razem-razniej

https://limanowa.in/wydarzenia/news;bo-razem-zawsze-razniej-zdjecia,41671.html

http://www.sosw-dobra.i1.com.pl/z-zycia-osrodka-rok-szkolny-201516,660.html

Zapraszamy również do naszej fotorelacji z pikniku!

Uczniowie klasy 6b!