Do akcji Odblaskowa Szkoła przystąpili także uczniowie klasy 2a. Wspólnie z koleżankami i kolegami z klasy równoległej obejrzeli krótki film edukacyjny „Jak bardzo odblaski poprawiają nasze bezpieczeństwo? Sprawdziliśmy to!” pogłębiając swoją wiedzę na temat widoczności osób noszących odblaski po zmroku, a tych którzy odblasków nie noszą w ogóle.

Następnie drugoklasiści przystąpili do celebrowania Dnia Najbardziej Odblaskowy Plecak. Każdy z uczniów prezentował odblaski na swoim tornistrze. Oprócz tych wszytych fabrycznie w materiał można było podziwiać dodatkowe odblaski zawieszone przez samych uczniów. Drugoklasiści z pewnością wiedzą jak dbać o swoje bezpieczeństwo. Brawo dla Was!

Dodatkowo dziewczynki i chłopcy z klasy 2a postanowili powiedzieć kilka słów o odblaskach w formie wierszowanej i uwiecznić to na video. Koniecznie obejrzyjcie i zastosujcie się do rad płynących z nagrań.