Od dłuższego czasu w naszym kraju panuje susza. Na opady deszczu czekają ludzie, zwierzęta i rośliny. W programach informacyjnych pojawiają się prośby o oszczędzanie wody, a także o pomoc dla spragnionych zwierząt. Obecnie rozpowszechnia się pomysł zbierania wody po myciu owoców, warzyw czy też płukaniu kubków. Zebraną wodę (koniecznie bez detergentów) można przelać do plastikowych butelek i w drodze np. do sklepu podlać mijany krzew czy drzewko. 
Od kilku tygodni promowany jest także pomysł na przygotowywanie poidełek dla owadów i ptaków. Można je postawić na balkonie, zewnętrznym parapecie lub w ogrodzie. Ważne jest, aby w takim poidełku umieścić kamienie, które ochronią owady przed utopieniem się. Do zrobienia poidełka wystarczy płaska miska lub talerz. Aby przyciągnąć uwagę pszczół warto postawić w pobliżu poidełka donicę z kolorowymi kwiatami. Owady te na pewno ucieszą się z takich wodopojów, a w późniejszym czasie i my będziemy cieszyć się z pysznego miodu, który wyprodukują.  
 
Zachęcamy do działania, to nic trudnego!!! Zobaczcie jakie poidełka stworzyli nasi Uczniowie z klasy drugiej. Może one Was zachęcą do podjęcia aktywności na rzecz przyrody???
 Wierzę, że tak właśnie będzie.