Dzień Dziecka to zapewne ulubiony dzień wszystkich dzieciaków. Uchwaliło go w 1954 roku Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów dla upowszechniania ideałów i celów dotyczących praw najmłodszych zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych.

Dzień 1 czerwca świętowaliśmy z wszystkimi uczniami „naszej  siódemki” poza murami szkoły, w plenerze. Atrakcją wycieczki była wędrówka szlakiem z kopca Kościuszki na kopiec Piłsudskiego. Podczas marszu uczniowie rozwiązywali zadania przedmiotowe w wyznaczonych punktach trasy. Po dotarciu do miejsca docelowego pod wzniesieniem kopca odbywały się wspólne zabawy typu przeciąganie liny, rozgrywki szachowe i inne zabawy integracyjne. Zabawa była przednia, czego dowodem są zdjęcia umieszczone w poniższej galerii zdjęć:

https://photos.app.goo.gl/pMPvDjw8vBmWxHR68