Powrót po feriach do szkoły rozpoczęliśmy ciekawym świętem, gdyż 2.02 to w kalendarzu data oznaczona jako DZIEŃ POZYTYWNEGO MYŚLENIA.

Na lekcjach w młodszych i starszych klasach nauczyciele wplatali aktywności, które dotyczyły tego właśnie tematu.
Oglądaliśmy materiały filmowe, dzięki którym dowiedzieliśmy się dlaczego warto myśleć pozytywnie. Stworzyliśmy prace plastyczne, które ozdabiając nasze sale przypominają nam o tym, że warto myśleć pozytywnie.
Klasa 2b w ramach obchodów Dnia Pozytywnego Myślenia poznała historię niewidzialnego plecaka, który wszyscy ludzie na całym świecie każdego dnia noszą że sobą. Jest to specjalny plecak, który służy do noszenia miłych i ciepłych uczuć, np. radości, dobrego samopoczucia i zadowolenia z siebie. Kiedy plecak jest pełny czujemy się szczęśliwi. W Dniu Pozytywnego Myślenia dowiedzieliśmy się, co musimy zrobić żeby nasze plecaki były jak najczęściej wypełnione dobrymi uczuciami, oraz w jaki sposób możemy pomóc napełnić plecaki osób wokół nas.
Starsze klasy „trenowały pozytywne myślenie” np. sporządzając listę rzeczy, za które można być wdzięcznym. Rozmawialiśmy o tym, co w życiu ważne i najważniejsze, słuchając w tle optymistycznych utworów tj. „Happy”  czy „Don’t worry, be happy”  Starsze klasy miały dodatkowo za zadanie zaproponować cytat, aforyzm czy powiedzenie dotyczący radości życia.
Dzięki tym wszystkim elementom na lekcji, zrozumieliśmy, że czasem wystarczy jeden uśmiech żeby przywołać słońce na ciemnym niebie 🙂☀