22 kwietnia to dzień, który powinien pobudzić do refleksji każdego mieszkańca naszej planety. To święto naszego domu – Ziemi. Każdego dnia korzystamy z jej zasobów, czerpiemy siłę ze źródła, jakim jest przyroda i cieszymy oczy bogactwem, które przed nami roztacza. Mimo to, wciąż przyczyniamy się do jej zanieczyszczenia i degradacji. To smutne. Chcemy to zmienić.

Z okazji Światowego Dnia Ziemi:

  • 22 kwietnia odbył się szkolny konkurs wiedzy ekologicznej.
  • Uczniowie klas 1-3 podjęli szereg działań, które mają na celu podniesienie ich świadomości ekologicznej, a tym samym przyczynią się do poprawy kondycji otaczającej nas przyrody.
  • 21 kwietnia klasa 6b uczestniczyła w webinarium online pt.: Kupuj odpowiedzialnie zorganizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób można zadbać o planetę, co robić, aby kupować bardziej świadomie oraz otrzymali praktyczne porady jak żyć odpowiedzialnie.