Colegio Giner de los Rios, Avda. Portimao 41089 Sevilla, Hiszpania

https://colegioginerdelosrios.es

Szkoła Giner de los Rios jest publiczną instytucją oswiatową, która przynależy do Stowarzyszenia Andaluzyjskiego Giner de los Rios. Została założona w 1985 roku przez grupę nauczycieli-pasjonatów. Głównym załozeniem szkoły jest globalny rozwój dziecka w kazdym aspekcie życiowym: humanistycznym, intelektualnym, emocjonalnym, artystycznym i fizycznym. Szkoła leży w sercu Montequinto – dzielnicy Sewilli. Rozpoczęła swoją działalność w roku szkolnym 86/87, a początkowo w szkole uczyło zaledwie dziesięciu nauczycieli. Aktualnie w instytucji działa 13 jednostek klasowych: począwszy od złobka, kończąc na ostatniej klasie szkoły podstawowej. Obecnie w szkole zatrudnionych jest 25 nauczycieli.

Szkoła oferuje naukę dwóch języków obcych: języka angielskiego oraz języka niemieckiego. Na tle innych placówek wyróżnia się bogatą ofertą zajęć pozalekcyjnych.