Szanowni Państwo,

Z radością i wielką satysfakcją informujemy, że w bieżącym roku szkolnym 2021/22 Społeczna Szkoła Podstawowa Nr 7 STO uczestniczy w  projekcie Ponadnarodowa Mobilność Uczniów, zarządzanym przez Fundusz Rozwoju Systemu Edukacji w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER). Przygotowany przez nas projekt „Głos naszych uczniów głosem obywateli Europy” został przyjęty do realizacji. W ramach projektu dwie dwudziestoosobowe grupy uczniów naszej szkoły z klas 6-8, uczących się języka hiszpańskiego, wyjadą na tygodniowy pobyt do partnerskiej szkoły w Sewilli, gdzie będą uczyć się wspólnie z hiszpańskimi kolegami. Celem wyjazdu będzie wzmocnienie kompetencji kluczowych, w tym m.in.: nauki języków obcych, rozwijanie umiejętności uczenia się, nabycie nowych kompetencji niezbędnych do rozwoju osobistego i aktywnego obywatelstwa europejskiego.

Do tej pory koronawirus nie pokrzyżował naszych planów – grupa pierwsza wyjechała w grudniu i szczęśliwie wróciła.

Więcej informacji w zakładce „Życie szkoły/Projekty/PO WER”.

Koordynatorzy projektu
Katarzyna Ciechanowicz-Gajewska
Agnieszka Wawrzyk