Nawiązując do wczorajszego święta Ziemi, na dzisiejszych zajęciach z wychowawcą klasa IV B opracowała – Kodeks dobrego mieszkańca Ziemi. Warto się z tymi zasadami zapoznać i wprowadzić je w nasze codzienne życie, aby nam i innym istotom mieszkającym na naszej planecie żyło się lepiej.
Na zajęciach uczniowie dowiedzieli się, na czym polega to święto oraz od kiedy jest obchodzone w Polsce i na świecie. Mogli się wypowiedzieć, dlaczego ten dzień jest dla nich ważny oraz utworzyli kodeks dobrego mieszkańca Ziemi. Na zakończenie mogli zapoznać się z filmem o efekcie cieplarnianym oraz rozwiązać ekologiczną krzyżówkę.
W czasie zajęć uczniowie wykorzystywali aplikację Meet oraz classrooom, w którym mieli możliwość pracy na współdzielonym dokumencie. To dało możliwość pracy całej klasie na jednym pliku, dzięki czemu można było szybko zebrać pomysły i wnioski całej dyskusji. Poniżej można zobaczyć jak pracowali.