W dniu 25 marca bieżącego roku w Szkole Podstawowej nr 7 odbył się konkurs ortograficzny „Mistrz Ortografii Społecznej Siódemki” w klasach 4-8. Celem wydarzenia było rozwijanie umiejętności poprawnego pisania, doskonalenie znajomości zasad ortograficznych oraz promowanie kultury języka polskiego wśród uczniów i nauczycieli.

Konkurs cieszył się ogromnym  zainteresowaniem – udział w nim wzięło ponad 60 uczestników, w tym uczniowie oraz nauczyciele. Wspólna rywalizacja sprzyjała integracji społeczności szkolnej i stworzyła okazję do sprawdzenia swoich umiejętności w przyjaznej atmosferze.

Uczestnicy zmierzyli się z wymagającym tekstem dyktanda, który sprawdzał znajomość zasad ortograficznych. Poziom konkursu był bardzo wysoki, a różnice punktowe między uczestnikami niewielkie.

Po sprawdzeniu prac konkursowych komisja wyłoniła laureatów w dwóch kategoriach:

W kategorii uczniów:
Mistrz Ortografii – .Natalia Skrzyńska
Wyróżnienia otrzymali – Matylda Grassa oraz Jan Wocławek

W kategorii nauczycieli:
Mistrz Ortografii – Pani Dyrektor Renata Janik
Wyróżnienia otrzymali – Pani Jolanta Stankowska-Dyjak ( Germanistka ) oraz Pan Wojciech Waś ( matematyk )

Na szczególne uznanie zasługuje fakt, że Pani Dyrektor aktywnie wzięła udział w konkursie, osiągając najlepszy wynik wśród nauczycieli.

Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody, które zostały wręczone podczas uroczystego podsumowania.

Konkurs „Mistrz Ortografii Społecznej Siódemki” przebiegł sprawnie i w miłej atmosferze. Wydarzenie to stanowiło doskonałą okazję do popularyzacji poprawnej polszczyzny oraz pokazało, że nauka ortografii może być interesująca i angażująca.