Dziś czyli 30 lipca (lub w pierwszą niedzielę sierpnia) jest Międzynarodowy Dzień Przyjaźni 🙂  Warto, a nawet trzeba pamiętać o tym wyjątkowym dniu. Historia obchodów sięga lat 30. Minęło jednak wiele lat, zanim w 2011 roku ONZ oficjalnie ustanowiło 30 lipca Międzynarodowym Dniem Przyjaźni. Dzięki Internetowi to święto powoli wykracza poza granice Ameryki Południowej i staje się bardziej popularne w innych rejonach świata. Pomimo wzrostu popularności można zaobserwować spadek jakości i ilości relacji przyjacielskich 🙁 takich prawdziwych, bezinteresownych.

Jedną z przyczyn obecnego stanu rzeczy może być rozwój techniki, a co za tym idzie – wszechobecna komunikacja online i coraz rzadsze spotkania „w realu”. Niewątpliwie nauka zdalna online utrudniła rozkwit przyjaźni szkolnej. Przyjaźń jest bezcennym prezentem obdarowywanym Nam przez innych bezwarunkowo. Przyjaciel jest z nami w tych trudnych, jak i pełnych szczęścia momentach. Tym bardziej warto pielęgnować to, co łączy nas z najbliższymi, nie tylko w Dzień Przyjaźni, ale przez cały rok … przez całe życie.