Rozwiązanie problemu podróżowania w czasach pandemii przychodzi do nas ze stron różnych instytucji kulturalnych.
Klasa Va i Vb skorzystała z zaproszenia Muzeum Narodowego w Kielcach i zwiedziła Pałacyk Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku.

Dowiedzieli się między innymi: Gdzie pisarz tworzył swoje dzieła, jak wyglądały dzieci H.Sienkiewicza, kogo gościł noblista w swojej letniej rezydencji i dlaczego nie mieszkał w swoim dworku przez cały rok.
Zapraszamy do wirtualnego spacerowania.
https://mnki.pl/sienkiewicz/

Zdaniem uczniów:

“Byliśmy dzisiaj z klasą na “wycieczce” w dworku w Oblęgorku. Mieszkał tam dawno temu Henryk Sienkiewicz ze swoją rodziną, dziś tam znajduje się jego muzeum. Bardzo mi się tam podobało. Szczególnie że, znajdują się tam oryginalne meble”
Maja

“W tej wycieczce online bardzo podobały mi się zdjęcia i filmy. Ładnie wyglądały także niektóre meble i przedmioty w domu Henryka Sienkiewicza”
Bruno Tobiska

Na wycieczce online najbardziej podobało mi się to, że mimo, że siedzimy w domu, udało nam się czegoś nauczyć w ciekawy sposób. Najbardziej podobała mi się wystawa pokoi z oryginalnymi meblami, jakie były w pałacyku oraz ciekawostki o Sienkiewiczu. Dowiedzieliśmy się wielu interesujących rzeczy. Gdy ktoś czegoś nie zrozumiał mógł sobie przeczytać lub odtworzyć jeszcze raz. Mimo to wolałabym, żebyśmy tę wycieczkę odbyli nie wirtualnie a, zwyczajnie. Wiem jednak, że tak jest bezpieczniej.
Pola Rapacka

Na wirtualnej wycieczce po Oblęgorku najbardziej podobało mi się to, że pomimo, że siedzimy w domu mogliśmy zwiedzić to muzeum. Najbardziej podobał mi się ogród rozciągający się wokół Pałacyku .
Stefania Rogowska