Przed nami ostatnia prosta – jeszcze kilka dni i nadejdą upragnione, leniwe wakacje. Jednak radości towarzyszy nutka smutku – za kilka dni w świat pójdą nasi absolwenci: trzydziestu siedmiu ósmoklasistów i trzynastu gimnazjalistów. Ci ostatni zamkną ważny rozdział w historii szkoły noszący  nazwę Społeczne Gimnazjum nr 8 STO. Byli z nami wiele lat, spędzali czas nie tylko na wytężonej pracy, ale i na dobrej zabawie. Czas tak szybko zleciał… Tu poznali smak sukcesu i porażki, tu pozostawią cząstkę siebie. Nasi najstarsi, najwyżsi, najmądrzejsi… Jeszcze tylko ostatnie wspólne zdjęcia, ostatni dzwonek, wspólnie odtańczony polonez.

Życzymy Wam, abyście spotykali na swojej drodze wyjątkowych ludzi, abyście mieli odwagę spełniać Swoje marzenia.

Pamiętajcie – jesteście wyjątkowi i niepowtarzalni. Mamy nadzieję, że będziecie nas dobrze wspominać. Nie mówimy żegnajcie, ale do zobaczenia!

A że życie nie znosi pustki, Wasze miejsce zajmie po wakacjach czterdziestu pierwszoklasistów. Na razie małych i trochę nieporadnych, którzy pójdą w Wasze ślady. Teraz oni zaczną swoją przygodę ze Społeczną Siódemką.