Odyseja umysłu

„Siedem – jak liczba osób w naszej grupie. Siedem – jak nasza szkoła! Zasiadajcie wygodnie, bo oto nasz problem – Wynalazek Jakznalazek.” – rapując te słowa nasza wspaniała siódemka rozpoczęła swój występ podczas XXI Finału Ogólnopolskiego Odysei Umysłu 2021-2022.

Adam, Alek, Ania, Basia, Hania, Lena i Róża wraz z trenerami – p. Agnieszką i p. Arkadiuszem w dniach 1-4.04.2022 odbyli podróż do Gdyni na Ogólnopolski Finał Odysei Umysłu. Drużyna zaprezentowała swój autorski program, podczas którego rozwiązywali problem nieoczywistego, samopowielającego się zagrożenia. Zgodnie z ideą konkursu, sami przygotowali wszystkie elementy – zarówno stroje oraz dekoracje, jak i scenariusz. Wykorzystali sodę, ocet, płyn do naczyń oraz barwnik do stworzenia kolorowej piany, przedstawiającej zagrożenie dla ludu mieszkającego na tropikalnej wyspie. Na szczęście znalazł się tajemniczy Wynalazca z przyszłości, który dzięki swojemu Wynalazkowi Jakznalazkowi, napędzanego siłą własnych mięśni, usunął niebezpieczeństwo i pozwolił żyć strudzonym ludziom w spokoju. Sędziowie wysoko ocenili styl przedstawienia, doceniając pracę włożoną przez naszych uczniów. Dodatkowe punkty drużyna zdobyła podczas rozwiązywania problemu spontanicznego, jednak są zobowiązani do zachowania ścisłej tajemnicy aż do finałów ogólnoświatowych – nawet trenerzy nie wiedzą z czym musieli uporać się nasi odyseusze. Finalnie uplasowali się w pierwszej dziesiątce najlepszych drużyn z całej Polski.

Mimo, iż tegoroczne finały dopiero co się zakończyły, drużyna ze społecznej siódemki już myśli o następnym roku i o tym, żeby przygotować się do kolejnego występu. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć i zapoznania się z całą inicjatywą Odysei Umysłu. Być może w następnych latach naszej szkoły nie będzie reprezentowała jedna drużyna, a na przykład… siedem.