6 czerwca uczniowie klasy 7a i 7b uczestniczyli w VI Pikniku Integracyjnym „Razem Raźniej” organizowanym przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Dobrej. Impreza odbyła się w plenerze, na terenie Ośrodka. Poniżej relacja siódmoklasistów z przebieg pikniku.
Podczas pikniku mieliśmy okazję zobaczyć inscenizację „Dwie Dorotki” przygotowaną przez uczniów Ośrodka. Ponadto w Dobrej odbył się V Mini Festiwal Aktywności Muzycznej Dzieci i Młodzieży. Z przyjemnością podziwialiśmy talenty muzyczne uczniów.
Zorganizowaliśmy dla czytelników biblioteki SOSW książki, gry, puzzle i wręczyliśmy je na scenie, na ręce Pani Dyrektor Ośrodka oraz Pani Bibliotekarki SOSW. Jesteśmy dumni, że mogliśmy przyczynić się do wzbogacenia księgozbioru Biblioteki Ośrodka. Dzięki nam uczniowie tej szkoły będą mogli przeczytać więcej książek.
Przygotowaliśmy z panem Danielem Korczykowskim Twist Show. Przy skręcaniu modelin włoskich pomagały dziewczyny z klasy 7a i 7b.
Na zielonych skwerkach mogliśmy bawić się płynem i tworzyć „mega bańki mydlane”, malować figurki porcelanowe oraz cieszyć się zabawami sportowymi. Wzięliśmy także udział w warsztatach plastycznych. Zobaczyliśmy również piękną wystawę rękodzieła oraz kiermasz prac plastycznych. Kolejną atrakcją, jaka czekała na nas był pokaz konny Stowarzyszenia „KASZTANKA” z Laskowej.
Wszyscy sprawdzali wozy strażackie i uczestniczyli w pokazie przygotowanym przez OSP z Dobrej.
Grono pedagogiczne, pracownicy oraz rodzice z Ośrodka w Dobrej przygotowali stoiska ze słodkościami, owocami, napojami i sałatkami. Była również wymarzona wata cukrowa, popcorn, grill oraz lody.
Razem z nami na piknik przybył także nasz kolega – Wojtek Matuszyński, uczeń klasy III gimnazjum, który pełnił funkcje operatora kamery podczas tego przedsięwzięcia.

Dziękujemy Dyrekcji, Nauczycielom, Pracownikom oraz naszym Przyjaciołom ze Specjalnego Ośrodka Wychowawczego za świetną imprezę międzyszkolną, za dobrą zabawę i wspólną reintegrację. Szczególne podziękowania kierujemy do nauczyciela Pani Anny Bubuli za troskę, okazaną nam siódmoklasistom oraz pieczę nad nami.
Dziękujemy także Pani Agnieszce Lubeckiej oraz Pani Renacie Łaczek za opiekę nad nami i cierpliwość podczas pikniku w Dobrej.
Zapraszamy również do naszej fotorelacji z pikniku!

Zdjęcia: Wojciech Matuszyński oraz portal https://limanowa.in .

Poniżej zamieszczamy linki do portali, na których znalazły się nasze zdjęcia:

https://powiat.limanowski.pl/blog/vi-piknik-integracyjny-razem-razniej-2019/

http://www.sosw-dobra.i1.com.pl/galeria,1954.html

https://limanowa.in/galeria/vi-piknik-integracyjny-razem-razniej-w-dobrej/1699