Zakończyliśmy kolejny rok ważnego projektu realizowanego w naszej szkole jakim były regularne, wplecione w cykl lekcyjny zajęcia mindfulness. Podczas zajęć, klasy drugie i trzecie uczestniczyły m.in. w 8-tygodniowym treningu uważności dla dzieci metodą Eline Snel.  Podczas spotkań uczyliśmy się stabilizowania swoich emocji, skupiania uwagi, rozpoznawania trudnych myśli i uczuć, a przede wszystkim tego, jak być życzliwym dla siebie i innych.

W zajęciach uczestniczyli również uczniowie klas pierwszych, którzy uczyli się słuchania swego ciała, innych osób, uważnego bycia i lepszego radzenia sobie z emocjami. Odbyliśmy fascynującą podróż, oglądając krajobrazy naszych emocji, a przede wszystkim poznając siebie.
Na zajęciach pracowaliśmy z ciałem, słuchaliśmy ciekawych historii, korzystaliśmy z różnych środków plastycznych.
Na koniec zajęć,  klasy trzecie otrzymały ankietę, w której m.in. pojawiło się pytanie: Co myślisz na temat treningu? Uczniowie jednogłośnie odpowiedzieli, że jest to ta część wiedzy, która jest im bardzo potrzebna i pomocna podczas pracy w szkole i w domu.
Z nowym rokiem ruszą nowe pomysły i wyzwania, by uważność w szkole była też przestrzenią dostępną dla uczniów klas starszych.
Tymczasem życzymy wypełnionych wypoczynkiem wakacji. Niech czas ten przyniesie możliwość zanurzenia w chwili obecnej i uważnego wsłuchania się w to, co daje nam wolny czas, spędzony blisko natury.