29 października w „pachnącej” książkami bibliotece odbyły się kolejne spotkania z cyklu „Poranki z książką”. Gościem specjalnym już po raz trzeci była Pani Katarzyna Kozubska, autorka cyklu „Opowieści kredensowych”. Promowała w naszej bibliotece swoją najnowszą książkę „Myszka Galopka i tajemnica kopalni soli” opartą na faktach. Przypomniała również czytelnikom o swoich wcześniejszych książkach. Autorka wzbogaciła swoje wystąpienie opowieściami związanymi z Kopalnią Soli w Wieliczce. Dla klas trzecich przedstawiła osobno książkę „Myszka Trapiszka i Dom pod Kocią Łapką”.

Po spotkaniach każdy uczeń mógł porozmawiać z pisarką i nabyć jej książkę z autografem. Dziękujemy autorce za przybycie do naszej biblioteki i wspaniałą czytelniczą zabawę z Myszką Chrapiszką, Myszką Trapiszką, Myszką Tarapatką i Myszką Galopką.

Zapraszamy uczniów do wypożyczania opowieści kredensowych, które Pani Katarzyna podarowała naszej bibliotece.

Po spotkaniach autorskich Aktyw Biblioteczny Mole Krejzole przeprowadził wywiad z pisarką. Już niebawem będziemy mieli przyjemność zobaczyć tę rozmowę w Internecie.

Zapraszamy do fotorelacji!

|Foto: Pan Daniel Korczykowski|