Na zajęciach online mieliśmy wyjątkowego Gościa. Nasze zaproszenie przyjęła pani Barbara Gawryluk – autorka książek dla dzieci, tłumaczka i dziennikarka Radia Kraków. I chociaż pandemia zabrała nam możliwość bezpośredniego kontaktu, chociaż nie mogliśmy usiąść w kręgu mając Gościa na wyciągnięcie ręki, spotkanie było wy-jąt-ko-we! Zasłuchaliśmy się w opowieść o wiernym psie Dżoku, którego pomnik stoi u stóp wawelskiego wzgórza, o bohaterskim chłopcu Kubie, który uratował babcię i o śwince Tutu, która miała odwagę podążać za swoimi marzeniami. Pani Barbara opowiadała też o ciekawej pracy tłumacza i wyzwaniach językowych, z którymi się czasem zmaga. Znacie to odczucie, że czas płynie za szybko? Tak właśnie było na dzisiejszym spotkaniu…

Bardzo dziękujemy za fantastyczne spotkanie i poświęcony nam czas!

Czy wiecie że:

– Pani Barbara ukończyła filologię szwedzką na Uniwersytecie Jagiellońskim, pracuje w Radiu Kraków.

– Jest autorką wielu książek dla dzieci, są wśród nich takie pozycje jak: „Kaktus, przygody wiernego psa”, „Moje Bullerbyn”, „Przedszkolaki z ulicy Morelowej”, seria książek o psach „Pies na medal”, „Tutu”, „Dżok, legenda o psiej wierności”, „Mali bohaterowie”, „Zuzanka z pistacjowego domu” i wiele, wiele innych.

– Wszystkie Jej książki opierają się na faktach, bohaterami większości książek są zwierzęta.

– To właśnie Pani Barbara Gawryluk przetłumaczyła z języka szwedzkiego na język polski popularną serię „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai” – pamiętajcie o tym, gdy następnym razem sięgniecie po książkę z tej serii!