Uczniowie klas 7 Społecznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Krakowie wzięli udział w projekcie, którego celem było zrobienie fotografii, do której dopasowany został odpowiedni cytat, sentencja lub myśl. Na szkolnym korytarzu, na pierwszym piętrze zaprezentowane zostały autorskie prace uczniów, którzy w swoich fotografiach postarali się poprzez szczegół, pejzaż, scenę rodzajową czy emocje uchwycić́ prawdę̨ o ludzkim życiu.

Jeśli chodzi o osobistą refleksję na temat wystawy, najbardziej spodobała mi się fotografia z pieskiem, ponieważ̇ zwierzęta te są dla mnie kimś́ ważnym. Bardzo je cenię, gdyż dostrzegają piękno we wszystkim i cieszą się tym, co mają. Pod zdjęciem jest cytat: ”Chcąc odzyskać młodość, trzeba tylko powtórzyć dawne szaleństwa”.

Podążając za słowami Oscara Wilde’a powinniśmy cieszyć się każdą chwilą, wzorować się na najmłodszych dzieciach i zwierzętach, które potrafią czerpać radość z najmniejszego drobiazgu. Dorośli często zapominają o tym, ponieważ są przepracowani i mają za dużo spraw na głowie. Mówi się, że dzieci powinny brać przykład z dorosłych,a moim zdaniem dorośli powinni na nowo nauczyć się beztrosko bawić, aby móc cieszyć się pełnią życia.

MAJA KUBACKA
UCZENNICA KLASY 4A