25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji klasy pierwsze wzięły udział w 116-tych urodzinach Pluszowego Misia w bibliotece szkolnej.

Uczniowie podczas zajęć poznali prawdziwą Historię Pluszowego Misia. Bajka oparta na faktach przypomniała znanego dzieciom „pupila” o imieniu Teddy Bear. Opowieść została opowiedziana uczniom na kartach Kamishibai (japońska sztuka snucia opowieści) w skrzynce butai. Do zabawy czytelniczej wykorzystane zostały autorskie puzzle biblioteczne. Uczniowie układali je w grupach na czas. Bohaterami układanek byli: Miś Teddy, Miś Uszatek, Miś Paddington, Kubuś Puchatek, Miś Coralgol oraz Miś Yogi. Po zabawnym wyścigu układania puzzli asystenci biblioteczni przedstawiali danego Misia dzieciom i prezentowali ciekawostki dotyczące bohaterów spotkania. Aktyw Biblioteczny przygotował także quiz z zagadkami o misiach.

Imprezę czytelniczą przygotowali z bibliotekarzem uczestniczki Aktywu Bibliotecznego Mole Krejzole : Nina Chronowska, Anna Gałys, Karina Kwiatek oraz Maja Liszka z klasy 5a. W przyjęcie urodzinowe Misia została zaangażowana również cała społeczność szkolna. Chętni uczniowie i nauczyciele wypożyczyli bibliotece swoich pluszowych przyjaciół. Dzięki temu Aktyw Mole Krejzole zorganizował wystawę  Pluszolandia, na której prezentowało się ponad 50 Misiów. W związku z tym w bibliotece w najbliższym czasie odbędzie się głosowanie na Najbardziej Przyjaznego Misia z ekspozycji.

Aktyw Biblioteczny Mole Krejzole zorganizował również wystawkę „Misiowe lekturki”, na którą składały się książki o misiach i ich przygodach.

Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za zaangażowanie w biblioteczne przedsięwzięcie i zapraszamy do wypożyczania książek przybliżających nas do świata misiowych przygód. Szczególne podziękowania dla naszego gimnazjalisty Wojtka Matuszyńskiego za promocję tego projektu w mediach społecznościowych.

Zapraszamy do fotorelacji! |Zdjęcia: Pan Daniel Korczykowski i Wojtek Matuszyński|