Klasy 7a oraz 7b wraz z polonistką, Małgorzatą Manado, wzięły udział w projekcie Teatru Ludowego. W naszej szkole w dn. 15 oraz 18 września odbyły się prapremiera i premiera spektaklu „Trik Patryka” w reż. Mateusza Przyłęckiego.

Kilka słów o tym przedsięwzięciu:

„Teatr Ludowy w Krakowie bierze udział w ogłoszonym przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie konkursie im. Jana Dormana, którego celem jest podniesienie jakości artystycznej przedstawień pokazywanych w szkołach i przedszkolach. To właśnie tam dzieci zdobywają pierwsze teatralne doświadczenia. Warto zadbać, by były one jak najbardziej inspirujące oraz przygotowane z myślą o wieku i potrzebach uczniów. Patronem Konkursu jest Jan Dorman – wybitny twórca polskiego teatru, reżyser i pedagog, wieloletni dyrektor Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie. Jego twórczość i głęboko podmiotowe traktowanie dziecka jako odbiorcy sztuki wytyczały kierunki rozwoju artystycznego teatru dla dzieci i młodzieży i wciąż tworzą i inspirują nowe możliwości współpracy pomiędzy teatrem i szkołą. Teatr Ludowy w Krakowie realizuje spektakl inspirowany tekstem Kristo Sagora “Trik Patricka” w reż. Mateusza Przyłęckiego. Spektakl grany będzie przez dwóch aktorów Teatru Ludowego i zrealizowany w taki sposób, aby można go było zagrać w teatralnej klasie. Spektakl jest opowieścią o dorastaniu, konieczności akceptacji inności i tolerancji”.

Katarzyna Dudek, Teatr Ludowy