WIDOWISKO JASEŁKOWE 2017

„Nie pamiętam kiedy, zeby moje ocy

Oglądały kiedy takie ślicne nocy

Jak dzisiejsa nocka (…)”.

Lucjan Rydel

Tradycyjnie w naszej szkole, w magiczny, środowy wieczór odbyły się JASEŁKA, które od samego początku do końca koordynowała Pani Maria Zasada. Widowisko miało miejsce na sali gimnastycznej 20 grudnia, gdzie zgromadzili się Uczniowie i ich Rodziny, Absolwenci, Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Rada Rodziców, członkowie Zarządu oraz goście z Domu Pomocy Społecznej z Batowic. Cała społeczność szkolna przeniosła się w bardzo odległe czasy do Betlejem, gdzie na świat przyszedł Zbawiciel.

W tym roku uczniowie pochylili się nad tajemnicą Bożego Narodzenia w oparciu o fragmenty sztuki Lucjana Rydla „Betlejem polskie”. Młodzi Aktorzy, Soliści oraz Chór pod batutą Pani Marii Zasady dopełnili wszelkich starań, aby nie zabrakło wzruszeń podczas inscenizacji. Wyjątkowego nastroju Jasełkom dodały tradycyjne kolędy przy akompaniamencie Pana Dyrektora Rafała Kokota oraz pastorałki i świąteczna scenografia przygotowana przez Panią Agnieszkę Lubecką. Na koniec wszyscy tradycyjnie przełamaliśmy się opłatkiem, a na gości czekał również symboliczny poczęstunek.

Dla wyjątkowych gości z Domu Pomocy Społecznej w Batowicach, naszym zwyczajem zorganizowaliśmy poczęstunek oraz wspólne kolędowanie.

Przedsięwzięcie jasełkowe nie byłoby możliwe gdyby nie ogrom pracy jaką wykonali Uczniowie, Rodzice, Państwo Pieszczykowie, Dyrekcja, Pracownicy Obsługi oraz Grono Pedagogiczne. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tę wyjątkową uroczystość szkolną.

 

Całej Społeczności Szkolnej życzymy Dobrych, Spokojnych i Rodzinnych Świąt!

 

Zapraszamy do fotorelacji z Jasełek.

Zdjęcia: Wojciech Matuszyński (kl. IIg).