Szanowni Państwo,

23 kwietnia w naszej szkole rusza Wielka Zbiórka Książek 2019 pod hasłem:

Oddaj książkę dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
Wspólnie otworzymy
100 nowych bibliotek w szpitalach. 

Włączamy się w ten projekt, który prowadzi Fundacja Zaczytani.org.
Koordynatorami zbiórki w naszej szkole jest Aktyw Biblioteczny Mole Krejzole.

Miejscem zbiórki będzie korytarz obok biblioteki szkolnej. Tam do specjalnego pudła Zaczytanych będzie można oddać książkę dla pacjentów. Książki powinny być w idealnym stanie, przeznaczone dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych (0-100 lat), wydane po 2000 roku. Książki takie, jakie chcielibyśmy podarować lub otrzymać w prezencie.

Zbiórka potrwa do 26 maja 2019 roku, po czym członkowie Aktywu posegregują i zapakują książki do pudeł. Następnie książki przewieziemy do odpowiednich punktów, z których to już Fundacja Zaczytani.org przekaże je do wyznaczonych szpitali na terenie Polski. Do tej pory Fundacji udało się stworzyć się ponad 600 bibliotek. Możemy sprawić, iż będzie ich więcej.

Jeżeli Wychowawcy bądź Rodzice chcą również włączyć się w tę akcję to zapraszamy! Oprócz darów w postaci książek, klasy mogą przygotować laurki dla pacjentów, które przekażemy do odpowiednich instytucji szpitalnych.

Zapraszam i zachęcam wszystkich do udziału w tej wspaniałej inicjatywie społecznej!

Więcej na www.zaczytani.org oraz https://zaczytani.org/portfolio/dolacz-do-wielkiej-zbiorki-ksiazek-2019/