3 marca w Katowicach odbyły się Eliminacje Regionalne Odyseja Umysłu w Polsce. Dzięki rewelacyjnemu przygotowaniu ekipy składającej się z trzech osób z naszej szkoły (Jadzia SidorOlga DaczewskaIgnacy Czajkowski z klasy II gim.) oraz trzech osób uczęszczających do Szkoły Zakonu Pijarów (Magda Wiśniowska, Patrycja Jaskierny, Zuzanna Skałka) drużyna dostała się do 27. Ogólnopolskiego Finału Odysei Umysłu, który odbył się w weekend (tj. 24-25.03.2018). Warto również wspomnieć, że Madzia, Patrycja i Zuzia to absolwentki naszej szkoły podstawowej. UDAŁO SIĘ – drużyna, której trenerami są Pani Agnieszka Lubecka,
Pani Wioletta Skałka oraz Pan Paweł Czajkowski jadą w maju do Stanów Zjednoczonych zaprezentować swoją  pomysłowość talent na Finale ŚWIATOWYM!

Serdecznie gratulujemy naszym Odyseuszom oraz osobom ich przygotowującym!