W dniu 21.09 dzieci z klas pierwszych, wyjechały na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego w Gruszowie. Podczas pobytu „Pod Gruszą”, pierwszoklasiści odbyli prawdziwą lekcje przyrody. Poznały sposoby tworzenia jesiennych przetworów oraz samodzielnie przygotowały soki jabłkowo-aroniowe. Uczniowie pierwszych klas zwiedzili wiejską stodołę oraz sami stworzyli zabawki ze słomy. Podczas spaceru  w pobliskim lesie, dzieci poznały zwyczaje leśnych zwierząt, skorzystały z przejażdżki konnej oraz z możliwości pogłaskania i przytulenia się z końmi.  Nie zabrakło także czasu na poznanie zwierząt żyjących w gospodarstwie. Dużym przeżyciem dla dzieci była możliwość wzięcia na ręce i pogłaskania małych zwierząt, m.in kotków, królików, kurczaczków mieszkających w gospodarstwie.

Gospodarze przygotowali dla dzieci również posiłek składający się z naleśników oraz kompotu. Wycieczka dostarczyła dzieciom wiele radości, ciekawych wrażeń i pozwoliła na integrację zespołów klasowych. Mamy nadzieję, że odwiedzimy to gospodarstwo jeszcze raz.