O nas
Szkoła społeczna
Społeczna Szkoła Podstawowa nr 7 istnieje od 1990 roku. Jej właścicielem jest społeczność rodziców działających w ramach Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Samodzielnym Kole Terenowym nr 38.
W przeciwieństwie do szkół prywatnych szkoła społeczna nie jest nastawiona na zysk. Wszystkie uzyskane środki (z wpłat rodziców oraz subwencji oświatowej) wydawane są na cele statutowe szkoły i służą rozwijaniu uczniów.
Szkoła ma uprawnienia szkoły publicznej — nadzór pedagogiczny sprawuje Małopolskie Kuratorium Oświaty.

Misja szkoły
Misja szkoły oparta jest na poniższych podstawowych wartościach:
WIEDZA – rozumiana jako postawa ucznia zarażonego pasją uczenia się przez całe życie, wyposażonego w niezbędny bagaż erudycji na danym poziomie edukacji, umiejącego wykorzystać posiadane wiadomości oraz sprawności do wykonywania konkretnych działań oraz rozwiązywania problemów,
ODPOWIEDZIALNOŚĆ – rozumiana jako postawa ucznia, który posiada osobistą motywację do rozwoju, jest zaangażowany w zdobywanie wiedzy, czuje się zobowiązany dotrzymywać danego słowa oraz zawartych umów, jest punktualny
DZIELNOŚĆ – rozumiana jako postawa ucznia, który jest zaradny, samodzielny, aktywny życiowo, posiada cechę przedsiębiorczości, która wyraża się w zdolności do planowania oraz przeprowadzania kreatywnych, prekursorskich działań, czynności i projektów,
TWÓRCZOŚĆ – rozumiana jako postawa ucznia, który potrafi uczyć się i działać w sposób prekursorski, niekonwencjonalny, kreatywny; który czuje potrzebę samorealizacji
DOBRO WSPÓLNE – rozumiane jako postawa ucznia, który ma poszanowanie dla prawa oraz reguł rządzących życiem i funkcjonowaniem szkoły; który potrafi komunikować się z innymi zarówno w sensie nawiązania relacji, jak i rozwiązywania konfliktów; który jest uwrażliwiony społecznie, to znaczy w perspektywie jego decyzji poza dobrem własnym znajduje się także dobro innego człowieka,
ŻYCZLIWOŚĆ – rozumiana jako postawa ucznia, który zachowuje na co dzień pogodę ducha; który jest otwarty, koleżeński, tolerancyjny, nastawiony na dialog i rozwiązania ugodowe zamiast eskalacji konfliktu.
Organ prowadzący
Społeczne Towarzystwo Oświatowe (STO) powstało w 1987 roku jako organizacja obywatelska zajmująca się sprawami edukacji.
W ramach STO na terenie całej Polski działa ponad 200 placówek: szkół podstawowych, gimnazjów i liceów ogólnokształcących oraz jedna uczelnia wyższa. W szkołach STO uczy się niemal 20 tysięcy dzieci i młodzieży.
Szkoły STO charakteryzują się wysokim poziomem nauczania, co potwierdzają wyniki egzaminów zewnętrznych, w tym maturalnych, oraz bardzo ciekawą ofertą wychowawczą, uwzględniającą oczekiwania rodziców.
Uczniowie w szkołach STO traktowani są podmiotowo, mają liczne zajęcia dodatkowe i nowocześnie prowadzone lekcje języków obcych, uprawiają ulubione formy sportu. Celem edukacji jest ich wszechstronny rozwój, rozbudzenie chęci do nauki, aktywności i samodzielności.
Zarząd Samodzielnego Koła Terenowego Nr 38 STO stanowi 5 osób, wybieranych przez Walne Zgromadzenie Członków Koła na trzyletnią kadencję, a pracą Zarządu Koła kieruje Prezes.
Zarząd SKT:
Prezes – Marek Łagudza
Wiceprezes – Janusz Homa
Skarbnik – Artur Malinowski
Sekretarz – Wiktor Jaszczyński
Komisja rewizyjna:
Alicja Rogowska
Wojciech Mróz
Maciej Madej
Delegaci koła:
Marek Łagudza
Adres mailowy: zarzad@twojaszkola.pl
Deklaracja członkowska SKT – pobierz.
Sprawozdania Zarządu dostępne są na stronie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej po wpisaniu KRS 0000028948.
Wysokość rocznej składki członkowskiej wynosi 41 zł i płatna jest do 30 listopada każdego roku kalendarzowego.
Konto Samodzielnego Koła Terenowego nr 38 Społecznego Towarzystwa Oświatowego: 80 1240 1444 1111 0010 1397 2821