Aktywności w klasach 1-3 z okazji Międzynarodowego Dnia Kropki:

Międzynarodowy Dzień Kropki, to co raz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września. W tym dniu klasy 1-3 zainicjowały liczne aktywności by należycie uczcić ten wyjątkowy dzień.

Z tej okazji stworzyliśmy portrety Jej wysokości Kropencji, poznawaliśmy historię Vashi i obdarowywaliśmy się piegami pełnymi talentów.

Tego dnia kropki zdominowały każdy zakamarek szkoły. Pojawiły się nie tylko na pracach plastycznych, ale także na ubraniach. Podczas pokazu mody królowały duże i małe, bardziej i mniej kolorowe kropki. Powstało również drzewo naszych talentów – wszak o dostrzeganie i rozwijanie swoich talentów chodzi w Międzynarodowym Dniu Kropki.kropkowe Powstałym tego dnia pracom plastycznym przyświecała myśl “Od kropki wszystko się zaczyna..”.

Podczas zajęć zastanawialiśmy się kim jest i czym zajmuje się „Kropers” oraz co oznacza stwierdzenie „znaleźć się w kropce”. Tworzyliśmy „Rady pani Kropki” czyli wskazówki dotyczące interpunkcji w poznanych rodzajach zdań. Zgromadzone guziki i nakrętki pozwoliły nam na wykonanie koła (kropki) z kropek. Był czas na zrobienie klasowej gry typu memory oraz zabawę graficzną, w której oczywiście kropki odgrywały główną rolę. Wycinaliśmy mnóstwo kółek z papieru, aby wykonać skrzydła talentów. Zdjęcia w wykonanej przez nas okazjonalnej ramie były bardzo miłym zakończeniem dzisiejszych zajęć.

https://photos.app.goo.gl/18kUSQ9e1kKhAuLx7