Poznajemy talenty w Międzynarodowy Dzień Kropki!
Odkrywamy, że każdy talent może mieć swoje „balkony i piwnice” a co się pod tym kryje???
Jeśli chcesz poznać swoje mocne strony, wiedzieć jak je wykorzystać w działaniu, to więcej dowiesz się na warsztatach z doradztwa zawodowego.

lista talentów

W Dniu Kropki klasy 1-3 podjęły szereg inspirujących aktywności. To niezwykłe święto kreatywności, twórczości oraz poszukiwania własnych talentów dało nam przestrzeń do odkrywania siebie. Stworzyliśmy między innymi Drzewo Talentów, prace plastyczne inspirowane obrazami Wojciecha Fangora i galerię kropek. Uczniowie poznali także historię Vashti, która zainspirowała wszystkich do zastanowienia się nad czym jest talent i jak go odkryć. Każdy uczeń miał szansę zaprezentować swój talent. Na koniec wszyscy wybrali się na poszukania kropek, które ukryły się w naszej szkole. To był wspaniały dzień!

Również na lekcjach języka angielskiego odkryliśmy nasze talenty w ramach International Dot Day.
International Dot Day 2022International Dot Day 2022International Dot Day 2022
W kasie 7a do tematu talentów podeszliśmy nieco inaczej. Najpierw podczas lekcji wychowawczej próbowaliśmy odpowiedzieć na takie pytania jak: Jakie cechy powinien mieć przewodniczący klasy, a jakie artysta czy informatyk. Potem dowiedzieliśmy się o tym, czym są talenty według klasyfikacji Gallupa. Okazało się, że są to cechy, które ma absolutnie każdy z nas, na przykład Dowodzenie, Rozwaga czy Wiara w siebie, nie zaś umiejętności, z jakimi zazwyczaj słowo „talent” nam się kojarzy, czyli takie jak ładny śpiew czy wybitne umiejętności piłkarskie. Instytucja wyróżnia dokładnie 34 talenty – i każdy człowiek ma je wszystkie, ale ułożone w różnej kolejności.
Po tych informacjach każdy zrobił sobie uproszczony test Gallupa i okazało się, że jako klasa mamy talenty, które można zobaczyć na poniższym filmiku:)