W dniu 17 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień św. Patryka – patrona Irlandii. W całej szkole zagościła wiosenna atmosfera w kolorze zielonym w roli głównej: uczniowie i nauczyciele mieli na sobie zielone elementy stroju, na tablicach szkolnych korytarzy pojawiły się projekty i gazetki tematyczne o  patronie Irlandii i symbolach tego kraju, a drzwi sal lekcyjnych zostały udekorowane zielonymi ozdobami. Uczniowie klas 4-7 wzięli udział w między-klasowym quizie o św. Patryku. Zaszczytne I miejsce zdobyła klasa 7a– gratulujemy!

 Dla uczniów klas I-III ogłoszono konkurs plastyczny „Zielony zawrót głowy”. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie przygotować kapelusz Leprikona – irlandzkiego skrzata, legendę o którym najmłodsi uczniowie szkoły poznali na lekcjach języka angielskiego.
W konkursie wzięło udział 6 uczniów, którzy wykonali piękne i pomysłowe kapelusze. Po obejrzeniu prac konkursowych komisja składająca się z nauczycieli języka angielskiego i nauczyciela plastyki przyznała następujące miejsca:

I miejsce – ex aequo Jacek Wójciga- kl. 1b i Bruno Piąstka- kl.1b
II miejsce – Maksymilian Myciński- kl.1b i Lena Balicka- kl.1a
III miejsce – Maria Turczunowska- 2b i Wiktoria Zdyb- 2a

 

Serdecznie gratulujemy! 

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy i upominki.

Więcej na:

https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fssp7sg8%2Fposts%2F1349368652153447&show_text=true&width=500