2 maja to ważna data dla wszystkich potteromaniaków. Dlaczego? Właśnie ten dzień został ustanowiony Międzynarodowym Dniem Harry’ego Pottera. Zgodnie z osią czasu w oryginalnych książkach o Harrym Potterze, Bitwa o Hogwart miałaby miejsce 2 Maja 1998, kiedy to Voldemort został ostatecznie pokonany. Międzynarodowy Dzień Harry’ego Pottera jest zatem rocznicą bitwy i stał się dniem upamiętnienia książek autorstwa J.K. Rowling. I właśnie z tej okazji nasza szkoła na jeden dzień zamieniła się w szkołę dla czarodziejów znaną z książek o przygodach Harrego Pottera.

Tego dnia na lekcjach języka angielskiego uczniowie czytali fragmenty książek o Harrym Potterze w oryginale. 

Samorząd Uczniowski przygotował kiermasz ciast i słodyczy rodem z Hogwartu oraz quiz wiedzy, w którym każda z klas miała szansę wykazać się znajomością  książek J.K. Rowling. 

Na koniec tego dnia uczniowie mogli spróbować swoich sił w Quidditchu – czyli lataniu na miotle. Ta konkurencja dała uczestnikom zdecydowanie najwięcej radości.