Światowy Dzień Ziemi obchodzony jest międzynarodowo, w wielu krajach. Jako pierwszy z ideą obchodzonego na całym świecie Dnia Ziemi wystąpił John McConnell, na konferencji UNESCO, dotyczącej środowiska naturalnego w 1969 r. Pierwszy raz Dzień Ziemi został ogłoszony 21 marca 1970 r. przez burmistrza San Francisco, Josepha Alioto.

Z tej okazji uczniowie klas drugich i trzecich naszej szkoły przegotowali piękne i pomysłowe plakaty, które mają nam przypominać jak ważne jest dbanie o środowisko. Ten dzień to doskonała okazja, by popularyzować wiedzę z zakresu nauk przyrodniczych, zwiększać świadomość ludzi, ale też – po prostu – docenić otaczającą nas przyrodę – przecież Ziemia to nasze życie. Warto się zastanowić czy można świętować taki dzień tylko raz w roku, czy powinien to być obowiązek każdego z nas przez cały rok?
Zacytuję przy tej okazji trafne ujęcie tematu przez Aleksandrę Nowacką z kl. 2B:
„Ziemia więcej mówi nam o nas niż, wszystkie książki” to słowa autora Małego Księcia. Mój plakat pokazuje, że jeśli na zdjęciach będą piękne krajobrazy, czyste rzeki, morza, oceany, zielone lasy to znaczy, że wszystko jest dobrze. Ale jeśli zastąpią je brud, śmieci wytworzone przez człowieka to będzie oznaczało, że musimy zmienić coś w sobie, ponieważ Ziemia odzwierciedla jacy my – ludzie jesteśmy.

Wszystkim autorom prac bardzo dziękujemy za zaangażowanie.

Zapraszamy do obejrzenia plakatów na naszym Facebooku