Europejski Tydzień Sportu jest inicjatywą Komisji Europejskiej mającą promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie. Tydzień ten ma zapoczątkować nowe działania oraz opierać się na już istniejących, udanych przedsięwzięciach o charakterze europejskim, krajowym, regionalnym lub lokalnym. W ramach tegorocznej edycji, która trwała od 23-30 września nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali w naszej szkole „Wielobój Sportowy”. Impreza została zorganizowana według pomysłu Rafała Przybycienia. Uczniowie rywalizowali ze Społeczną Szkołą Podstawową nr 3 w trzech grach zespołowych i dwóch konkurencjach lekko atletycznych. Rozegrali mecz w piłkę nożną, koszykówkę,  siatkówkę oraz wyłonili zwycięzców w biegu na 60 metrów i skoku w dal. Po przeliczeniu punktów z wszystkich konkurencji okazało się, że jest remis. O zwycięstwie zadecydowały rzuty osobiste. Tutaj trochę więcej szczęścia mieli nasi goście i to oni zdobyli Puchar Dyrektora SSP7. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za wspólną rywalizację.