Każdy moment jest dobry, żeby zobaczyć jak pracuje się dziennikarzom przy konsoli radiowej Radia Kraków, ten czas jednak wydaje się bardziej wyjątkowy, ponieważ w tym roku RK obchodzi swoje 95 urodziny. Dziś studio wygląda nowocześnie i jest pełne zaawansowanej techniki, ale posiada również ducha minionych lat, którego przybliżyć próbował klasie 7a red. Robert Konatowicz.

Zobaczyliśmy, jak ważna w radiu jest cisza i współpraca, bez której nie udałoby się zrealizować wejścia na antenę. Szybkie tempo pracy i elastyczność, też odgrywa w tym zawodzie niebagatelną rolę, bo świat zmienia się  na naszych oczach z minuty na minutę, o czym przekonaliśmy się wchodząc do serca redakcji – newsroomów. Część klasy urzekły jednak profesjonalne mikrofony, których ceny wprawiły niejednego o zawrót głowy;)